Logistika a sklady

Arete Park Nové Mesto se rozšířil o novou halu za téměř 300 milionů korun

Arete Invest, český rychle rostoucí fond zaměřený na investice v oblasti nemovitostí, zkolaudoval v květnu novou halu ve svém slovenském průmyslovém a logistickém areálu v Novém Meste nad Váhom.

Investice do nového centrálního skladu pro region střední a východní Evropy pro skupinu Factcool, mezinárodní síť internetových obchodů s módou ovládané skupinou HB Reavis, dosáhla téměř 300 milionů korun. Nový sklad, ve kterém Factcool od června působí, nabízí skladování na ploše 17 300 m2. Se stavbou nové haly se zároveň rozšířila infrastruktura celého novomestského areálu, kde je nyní připraveno 49 000 m2 k další okamžité výstavbě.

„Slovenský trh je pro další rozvoj našeho fondu strategický. Po akvizicích, které jsme zde v posledních dvou letech uskutečnili, jsme se pustili i cestou vlastního developmentu. Novou skladovací halu pro Factcool jsme dokončili včas, bez překročení rozpočtu a v plné kvalitě. Dokazuje to, že umíme portfolio našich nemovitostí rozšiřovat i vlastní výstavbou. Je to pro nás důležité, protože jsme aktivním investičním fondem a tímto způsobem se nám daří výrazně zvyšovat hodnotu pro naše investory,“ uvedl Lubor Svoboda, spoluzakladatel a předseda správní rady fondu Arete Invest.

„Arete Park Nové Mesto jsme si díky jeho výborné poloze vybrali jako centrálu pro naši další expanzi. Lokalita je jedinečná dostupností pracovní síly i přístupností na dálniční síť. Náš nový centrální sklad navíc reflektuje veškeré moderní trendy průmyslových nemovitostí,“ říká Jan Skopeček, ředitel společnosti FC ecom, s.r.o. působící ve skupině Factcool.

V novém moderním skladu u D1 v Novém Mestě nad Váhom působí skupina Factcool od 1. června a postupně do této lokality konsoliduje své operace pro trh střední a východní Evropy. Stavba budovy byla zahájena loni v červenci. Na ploše 17 300 m2 nabízí skladování v hale užitnou výškou až 17,3 metru. Nájemní smlouva je uzavřena na 10 let od dokončení haly. Nový nájemce vytvoří v parku více jak 100 pracovních míst.

Arete Park Nové Mesto se bude dále rozšiřovat
Poptávka po skladovacích a výrobních prostorách na Slovensku stabilně roste a v regionu Nového Mesta na Váhom je míra neobsazenosti pronajímatelných prostor dokonce výrazně nižší, než ve zbytku země. V Arete Parku Nové Mesto je proto nyní připraveno dalších 49 000 m2 plochy se stavebním povolením, která je určena k okamžitému zastavění. Se stavbou haly pro Factcool již byla vybudována i veškerá potřebná infrastruktura pro nové budovy. „Již probíhají jednání s dalšími nájemci, kteří by mohli obsadit zbývající volné plochy k výstavbě,“ řekl Tomáš Novotný, člen investičního výboru Podfondu Arete Invest CEE II zodpovědný za správu aktiv.

Areál v Novém Meste nad Váhom koupil fond Arete Invest před dvěma lety od společnosti Prologis. Obchod se svým finančním objemem zařadil mezi jedny z největších realitních transakcí roku 2017 v průmyslovém sektoru na Slovensku. Dokončená část areálu je 100% pronajatá společnostem C&A, Raben Logistics a Vetropak Nemšová s průměrnou délkou nájmů 5,3 roku, což je na čistě logistickou lokalitu unikátní hodnota.

Přečtěte si také

Back to top button