Logistika a sklady

cargo-partner nabízí logistiku potravin v iLogistics Centru Praha

Společnost cargo-partner ČR s.r.o. v roce 2019 vstoupila do segmentu logistiky potravin. Více než polovina z celkové skladové plochy v areálu logistického parku pražského letiště v Dobrovízi, je v režimu teplotní regulace. Vedle certifikace IFS a biocertifikace zde klientům nabízejí i komplexní co-packingové služby.

Firma cargo-partner je známá především díky námořní, letecké a pozemní přepravě, se skladováním potravin měla zkušenost v jiných zemích. Když hledali využití pro nový areál v Dobrovízi, kam se přestěhovali v lednu 2019, rozhodli se rozšířit oblast podnikání právě o nový segment logistiky potravin. Ten není zdaleka tak citlivý na výkyvy způsobené nečekanými vnějšími vlivy, navíc konkurence není tak velká, protože vyžaduje nemalé investice i znalosti. Navíc v týmu měli i lidi s velkými zkušenostmi z tohoto oboru.

Dva v jednom

Konstrukce budovy iLogistics Centra v Dobrovízi navíc umožnila rozdělení na klasický sklad průmyslového zboží (klasické paletové i nadrozměrné), který má plochu cca 5900 m2 s kapacitou 4500 paletových míst a na sklad s řízenou teplotní regulací právě pro potraviny. Tyto prostory mají velikost 5000 m2 a jsou rozděleny na dvě části podle teploty: „Ambientní část skladu s teplotním režimem od 15 do 25 °C, která je vhodná pro uskladnění trvanlivých potravin, zabírá plochu 3500 m2. Zbylých 1500 m2, které jedou v režimu od 2 do 8 °C jsou vhodné pro chlazené potraviny, jako jsou mléčné výrobky a uzeniny,“ vysvětluje Ing. Jiří Jelínek, jednatel cargo-partner ČR s.r.o.. Součástí chladírenské části, jež má kapacitu 1700 paletových míst, je také manipulační cross-dock.

Ambientní část skladu s potravinami nabízí 4200 paletových pozic (FOTO: autor)

IFS a bio certifikace

Samozřejmostí skladu je koncept bezpečnosti potravin HACCP. Navíc se ale může pochlubit i certifikací IFS Logistics, která je nezbytná pro klienty, jež chtějí spolupracovat s německými obchodními řetězci. „Můžeme se pochlubit hodnotou 99,5%, na což jsme opravdu hrdí,“ říká Ing. Jiří Jelínek. Velkou konkurenční výhodou skladu cargo-partner je i certifikace pro zacházení s bioprodukty od ABCERT AG.

I díky své poloze v těsné blízkosti letiště a dálnice D6 a D7 je sklad vhodný nejen pro zákazníky orientující se na západní část Česka, ale i dál přes hranice. „Své suroviny zde například skladuje největší výrobce mraženého pečiva z Belgie pro svou pekárnu na Kladně,“ vyjmenovává Ing. Jiří Jelínek jednoho z velkých klientů. Koncentráty zde skladuje i jeden významný producent minerálních vod ze západních Čech. Český výrobce polévek a kořenících směsí odsud distribuuje své zboží pro řetězce Aldi a Lidl.

Chladírenský sklad nabízí 1700 paletových míst v teplotě od 2 do 8 °C (FOTO: autor)

Přidaná hodnota

Vedle klasických skladovacích služeb na běžných paletách cargo-partner v iLogistics Centru Praha nabízí i co-packingové a kompletační služby. Zajišťují zde přebalování z větších palet na menší, štítkování českými etiketami nebo kompletaci objednávek po kusech i kartonech. Tuto službu poptávají například firmy dovážející biopotraviny, veganskou stravu, nebo dovozci exkluzivního potravinářského zboží či nápojů. „I díky biocertifikaci jsme získali zakázku od dodavatele významného obchodního řetězce na českém trhu. Připravujeme pro něj prodejní stojany na velikonoční figurky z biočokolády,“ vypočítává Ing. Jiří Jelínek, jednatel cargo-partner ČR s.r.o.. Tato zakázka zahrnuje sestavení stojanů z kartonů, rozdělení zboží na menší části, jeho přeštítkování, doplnění do stojanů, uložení na čtvrtpalety a následné zabalení a rozdělení pro převoz do centrálního skladu zákazníka.

Přečtěte si také

Back to top button