Logistika a sklady

cargo-partner převzal nizozemskou logistickou společnost Transcargo

Skupina cargo-partner pokračuje v expanzi v západní Evropě. Po roce úspěšné spolupráce ve skladu společnosti Transcargo v Roermondě ji začlenila do své skupiny.

Společnost cargo-partner dokončila akvizici se společností Transcargo v Nizozemí 16. února 2021, čímž upevnila pozici společnosti v západní Evropě. Tato investice rozšiřuje působení cargo-partner v Nizozemí a doplňuje stávající portfolio služeb a produktů o odborné znalosti společnosti Transcargo v oblasti logistiky, služeb s přidanou hodnotou a pozemních přeprav.

První úplná akvizice v historii cargo-partner

Integraci společnosti Transcargo povede společnost cargo-partner Network BV, která byla založena v Nizozemí v roce 2006. Stefan Krauter, CEO cargo-partner, o významu této investice: „Toto je první úplná akvizice v historii cargo-partner a bude výrazně podporovat naše strategické cíle expanze našich end-to-end schopností a našeho západoevropského podnikání. Po pozitivním vývoji našich aktivit v regionu Beneluxu, včetně zastoupení na letišti v Liège a v Roermondě, které jsme otevřeli loni, je to další krok v naší pokračující expanzi.“

Spojuje západní, střední a východní Evropu

V květnu 2020 navázal cargo-partner partnerství se společností Transcargo kanceláří a skladem v nizozemském Roermondě. Sklad se nachází na strategickém logistickém bodě do 250 km s 10 miliony obyvatel, s ideálním spojením na letiště a do přístavu a nedaleko hranic s Belgií, Lucemburskem a Německem. Kancelář Roermond bude zpracovávat četné národní, mezinárodní a pozemní zásilky, zatímco nový sklad bude fungovat jako evropské distribuční centrum pro regionální a globální logistiku. Logistické centrum nabízí 17 000 m² úložného prostoru a se sítí cargo-partner ve střední a východní Evropě je spojeno dvěma týdenními linkami z Roermondu do terminálu společnosti blízko vídeňského letiště. Odtud cargo-partner poskytuje širokou škálu linkových spojení v celém regionu s místní distribucí na místo určení do 24 až 28 hodin. Navíc cargo-partner nabízí i kombinované řešení silniční a železniční dopravy z a do Číny prostřednictvím mnoha železničních uzlů v Evropě.

Vzájemné výhody pro zákazníky obou společností

cargo-partner má v současnosti v Nizozemí více než 50 zaměstnanců ve třech provozech v Rotterdamu, Schiphole a Roermondě. Stefan Krauter je v otázce pokračující spolupráce se společností Transcargo velmi optimistický: „Když jdeme vpřed v procesu integrace, naším hlavním zaměřením je udržet si všechny zákazníky společnosti Transcargo a zajistit nepřetržitý, vysoce kvalitní servis, doplněný o další portfolio služeb, které cargo-partner nabízí. Stejně i naše vlastní vztahy se zákazníky budou profitovat z rozšířeného rozsahu služeb, růstu odborných znalostí a zvýšení provozní dokonalosti. cargo-partner a Transcargo se budou neustále snažit nabízet našim zákazníkům nejlepší end-to-end řešení napříč Evropou.“

Přečtěte si také

Back to top button