Logistika a sklady

Ceny leteckých přeprav z Asie do Evropy pomalu klesají

Podle odborníků z DB Schenker importní ceny v letecké přepravě z Asie, zejména z destinací Šanghaj a Hong Kong, začínají po nedávném rušném období opět pomalu klesat.

Nižší ceny ovlivní i cenu přepravy u spedičních společností. Zároveň se také po dlouhé době díky nízké poptávce trhu uvolňuje přepravní kapacita. „V určitých relacích klesly sazby o 1-2 hongkongské dolary/kilogram, pro volumetrické cargo nebo volně ložené kartony se může jednat o slevu ještě větší,“ říká Tomáš Škoch, produktový manažer leteckých přeprav DB Schenker.
 
Zcela opačná situace vládne v exportu. Na evropském trhu je nedostatek dopravních kapacit do Asie, především do destinace Šanghaj, a to i přes stagnaci cen. „Pro zákazníky to znamená, že doba přepravy exportního carga se může prodloužit až na týden, v určitých případech i víc,“ doplňuje Tomáš Škoch z DB Schenker.Tyto změny mohou mít i negativní dopad na letecké dopravce. Například společnost Yangtze River Express Airlines už více než měsíc neobsluhuje Prahu svým nákladním letadlem B747F na přímé lince Šanghaj– Praha –Šanghaj. DB Schenker situaci na trhu leteckých přeprav neustále monitoruje a hledá pro své zákazníky vždy nejvhodnější logistická řešení.
 

Přečtěte si také

Back to top button