Logistika a sklady

Colliers Intenational oznamuje dokončení čtyř nájemních transakcí

Společnost Colliers International oznamuje úspěšné dokončení čtyř samostatných nájemních transakcí, kde ve všech případech zastupovala nájemce.

Klienty byly mezinárodní společnosti BASF, Covidien, BMW a RedHat. Tým pronájmu kancelářských prostor Colliers International byl exkluzivně pověřen společností BASF k zastupování při pronájmu kancelářských prostor pro nové sídlo v Praze. BASF, přední světová chemická společnost, se přestěhovala z okraje Prahy 5 do budovy Futurama Business Park v Praze 8 – Karlíně. Kancelářská budova Futurama je umístěna mnohem blíže centru města, a nedávno získala certifikaci BREEAM Very Good, což umožní klientovi dosáhnout vedle úspor v nájemních nákladech vyjednaných Colliers také úspory v provozních nákladech.
 
Colliers také zastupovala Covidien, globálního výrobce zdravotnických potřeb, který od roku 2006 provozuje centrum sdílených služeb v Praze, při přejednání nájemních podmínek na stávající prostory a expanzi v nových kancelářských prostorách na pražském Proseku. Týmu Colliers se pro Covidien podařilo dosáhnout výjimečných úspor, které zahrnují vybavení prostor pro expanzi.
 
Na základě regionální spolupráce s BMW byla společnost Colliers požádána, aby zastupovala luxusní bavorskou automobilku při jednáních o prodloužení nájemní smlouvy v budově Office Park Nové Butovice v Praze 5, kde si BMW v současnosti pronajímá kanceláře a showroom. Výsledkem zastupování Colliers jsou příznivější podmínky pronájmu pro klienta a úspory nákladů, stejně jako renovace prostor dle požadavku BMW.
 
Čtvrtá nájemní transakce byla uskutečněna pro RedHat v Brně, kde společnost provozuje největší vývojové středisko softwaru na světě. RedHat, dlouhodobý klient Colliers, otevřel novou budovu pro přibližně 200 zaměstnanců, která rozšíří současné vývojové centrum. Nová budova – Forum Business Centre II – se také nachází v ulici Purkyňova v městské části Královo pole v blízkosti kampusu VUT.
 
„Jsme velmi rádi, že můžeme oznámit dokončení těchto nájemních transakcí,“ řekla Jana Vlková, ředitelka oddělení pronájmu kancelářských prostor, Colliers International Česká republika. „Tvrdě pracujeme na tom, abychom zaručili, že každý z našich klientů profituje z naší odbornosti a zkušenosti ve vyjednávání, které zajistí ty nejlepší lokality a prostory splňující jejich požadavky. Je pro nás velmi uspokojující, když našich cílů dosáhneme.“
 
O Colliers International
Colliers International je jedním z předních celosvětových poskytovatelů realitních služeb. Působí v 522 kancelářích v 62 zemích světa a zaměstnává přes 12 000 profesionálů. Jako dceřiná společnost FirstService Corporation (NASDAQ: FSRV; TSX: FSV and FSV.PR.U) nabízí zázemí silného finančního partnera a lokálního managementu, které klientům zaručí zodpovědné a iniciativní řešení jejich realitních potřeb. Colliers poskytuje řadu služeb jak uživatelům prostor, tak i vlastníkům a investorům, které zahrnují korporátní služby, prodeje a pronájmy nemovitostí, správu nemovitostí a asset management, projektový management, investiční prodeje a poradenství, oceňování nemovitostí, hypoteční poradenství a průzkum trhu. Colliers International působí na českém trhu od roku 1994.
 
Porota CEE Real Estate Quality Awards 2012 ocenila Colliers International nejlepší agenturou v segmentu průmyslových nemovitostí, nejlepší agenturou v oblasti kancelářských nemovitostí a nejlepší společností v oblasti property managementu. Společnost The Lipsey Company a magazín National Real Estate Investor zařadily Colliers International na druhé místo mezi poskytovateli komerčních realitních služeb. Více informací naleznete na www.colliers.com.
 

Přečtěte si také

Back to top button