Logistika a sklady

DACHSER: bezpečný vývoj vlastního softwaru

Certifikace korporátního IT podle ISO 27001 byla obnovena a rozšířena.

Bezpečnost informačních procesů podle DIN ISO/IEC 27001 není jednorázová záležitost, ale soustavný proces vylepšování bezpečnostních opatření. V souladu s touto zásadou nechává mezinárodní logistický provider DACHSER provést každoroční následný audit svého korporátního IT a všechny své stávající i aktuální procesy vývoje vlastního IT nechává také prověřit certifikační agenturou TÜV Süd. Aktuálně bylo korporátní IT znovu certifikováno dle ISO 27001.
 
DACHSER už před 25 lety vsadil na kompletní vlastní vývoj svých klíčových IT aplikací DOMINO a OTHELLO (Management pozemních přeprav a management letecké a námořní přepravy), MIKADO (Management skladu) a výměny dat EDI. K tomu patří i on-line nástroje na webové aplikaci eLogistics (například pro příjem zakázek nebo sledování zásilek tzv. Tracking a Tracing). Všechny tyto aplikace DACHSER vyvíjí, připravuje a v týdenním rytmu aktualizuje centrálně pro všechny své pobočky a země. V současné době se v centrále společnosti v německém Kemptenu z celkového počtu 280 pracovníků věnuje 100 zaměstnanců v IT oddělení vývoji softwaru.
 
„Naše klíčové systémy jsou vysoce integrované, flexibilně adaptovatelné a jsou v každé pobočce v té nejaktuálnější verzi; to je v logistické branži naprostý unikát,“ říká Christian von Rützen, Team Leader IT-Security společnosti DACHSER. „Certifikace ISO 27001 je jasným důkazem efektivity, kvality a profesionality ve všech našich provozních, bezpečnostních a softwarových vývojových procesech.“
 
Elektronická výměna dat potřebuje bezpečné IT procesy
Data zákazníků jsou u nás bezpečné a v dobrých rukou – to je motto, které stojí za certifikací korporátního IT společnosti DACHSER dle ISO 27001. Koneckonců elektronická výměna dat v posledních letech značně vzrostla – a s ní i požadavky na bezpečnost IT. V současné době se už 80 procent všech zakázek ve společnosti DACHSER zpracovává elektronicky, přes 13 000 zákazníků má své systémy propojené s DACHSEREM přes EDI a více než 16 000 zákazníků využívá nástrojů aplikace eLogistics.
 
„Tyto společnosti vědí, že jejich vlastní globální dodavatelské řetězce závisejí na nepřetržité dostupnosti IT systémů jejich logistických providerů, proto při výběrových řízení a auditech trvají na bezpečnostních konceptech,” vysvětluje Christian von Rützen. „Z tohoto pohledu má naše korporátní IT s kompletní certifikací dle ISO 27001 výbornou pozici.“
 
DACHSER nechal své korporátní IT certifikovat dle ISO 27001 v prosinci 2011 jako jeden z prvních poskytovatelů logistických služeb. V rámci certifikace bylo prověřováno mnoho aspektů informační bezpečnosti – jako například ochrana před kybernetickým útokem, bezpečnost internetových aplikací, risk management pro IT, zabezpečení proti výpadku, plán nouzových opatření a opatření pro zachování důvěrnosti dat. Do každoročních následných auditů jsou zahrnuty i novinky a vylepšení na základě předchozích auditů.
 

Přečtěte si také

Back to top button