Logistika a sklady

Dachser nově zajišťuje logistiiku pro Euro Craft

Společnost Euro Craft, přední evropská nákupní skupina pro odborné markety pro stavbu a průmysl s více než 2250 pobočkami v celé Evropě si pro řešení logistikých požadavků odborných prodejen, DIY marketů a zahradních center vybral provedera Dachser.

Každý rok DACHSER přepraví cca 5 milionů zásilek ze segmentu DIY (Do It Yourself) a denně zaváží na 18 000 DIY marketů po celé Evropě v pevně stanovených časových oknech. To snižuje provoz na rampách a optimalizuje toky zboží. „Výrobci se mohou spolehnout na stejnou, vysokou kvalitu dodávek ke všem svým obchodním zákazníkům po celé Evropě. Tímto způsobem také můžeme usnadnit přístup dodavatelům a partnerům skupiny Euro Craft na nové trhy,“ vysvětluje Jens Wollmann, Department Head DACHSER DIY-Logistics. Euro Craft General Manager Peer de Lange k tomu říká: „Získání společnosti DACHSER za našeho evropského logistického partnera je klíčovým strategickým krokem, který našim partnerům nabízí velké synergické efekty.”

Přečtěte si také

Kooperativní nákupní uskupení Euro Craft se sídlem v Paříži bylo založené v roce 1995 a v současné době jeho síť zahrnuje šest evropských partnerů, přičemž každý z nich je na svém domácím trhu špičkovou nákupní skupinou pro odborné prodejny pro stavbu a průmysl. S více než 2 250 přidruženými obchodními společnostmi a více než 4 100 pobočkami ve více než 25 zemích dosahuje celkový obchodní objem všech partnerských organizací kolem 8,5 miliardy euro. Posláním společnosti Euro Craft je sdružovat jejich zájmy, dodavatele, služby a logistiku s cílem optimalizace nákladů a maximálního využití synergických efektů v nákupu. Tento přístup vytváří podmínky pro zlepšení tržních pozic a příležitostí k růstu každé členské organizace.

Přečtěte si také

Back to top button