Logistika a sklady

DACHSER otevřel nové logistické centrum ve Freiburgu

Mezinárodní logistický provider DACHSER slavnostně zahájil provoz svého nového logistického centra v průmyslovém parku Breisgau v německém Freiburgu.

Nová pobočka o rozloze 6 117 m2 zahrnuje překládkový terminál s 82 nakládacími branami a dvoupatrovou kancelářskou budovu. Společnost zde investovala cca 22 milionu eur a vytvořila 30 nových pracovních míst.

Přečtěte si také

DACHSER otevřel svoji první pobočku ve Freiburgu v roce 1984 a už tehdy bylo zřejmé, že destinace uprostřed trojmezí je ideální pro logistický hub pro zásilky sběrné služby do Švýcarska, Francie a na jihozápad Německa. Stávající pobočka Freiburg-Hochdort se postupně rozvíjela a nyní dosáhla maxima své kapacity. Výstavba nové pobočky na pozemku o velikosti 65 000 m2 v průmyslovém parku Breisgau byla zahájena v létě 2018 a o rok později byla uvedena do provozu. Toto nové logistické centrum na jihozápadě Freiburgu nabízí ideální podmínky pro logistický provoz a možnost další expanze v budoucnu.

Nová pobočka je situovaná přímo na dálnici A5 s ideálním napojením do tří sousedících zemí: Německa, Francie a Švýcarska. „Nová lokalita, technické vybavení a lidské zdroje, dostatečná kapacita a potenciál pro další expanzi představují pro DACHSER významný předpoklad pro růst v Evropě a další posílení logistické sítě,” uvedl Michael Schilling, COO Road Logistics skupiny DACHSER.

V současné době odbaví ve Freiburgu 160 zaměstnanců DACHSERU 260 000 tun průmyslového zboží za rok a tento objem stále roste. „Co se našeho stálého růstu ve Freiburgu týče, jedna věc je jasná – kvalitní logistika vyžaduje kvalitní zaměstnance. Proto kromě třiceti nových zaměstnanců rozšíří náš tým i devět nových studentů učňovských oborů,” říká Michael Gaudlitz, General Manager DACHSER Freiburg. Stanou se z nich skladoví operátoři, profesionální řidiči, specialisté na spediční a logistické služby, někteří z nich absolvují duální studium na univerzitě DHBW v Lörrachu. DACHSER se na podporu mladých talentů v logistice dlouhodobě zaměřuje a většina těchto mladých lidí po úspěšném absolvování studia také do společnosti nastoupí na hlavní pracovní poměr.

Na foto zleva: Peter Kraus, Logistics Manager, Ecomal Europe GmbH, Markus Riesterer, ředitel průmyslového parku Breisgau, Ralph Bartsch, prokurista generálního dodavatele společnosti Unglehrt, Michael Gaudlitz General Manager DACHSER Freiburg, Michael Schilling, COO Road Logistics skupiny DACHSER a Thomas Hörmann, Head of Construction & Real Estate skupiny DACHSER, při slavnostním otevření nové pobočky ve Freiburgu.

 

Přečtěte si také

Back to top button