Logistika a sklady

DACHSER: Petr Kozel se stal logistickou osobností roku

Ing. Petr Kozel (53), generální ředitel společnosti DACHSER Czech Republic, získal na slavnostním galavečeru mezinárodní konference SpeedCHAIN v Břevnovském klášteře v Praze logistické ocenění GRYF Supply Chain Award.

Toto prestižní ocenění je každoročně udíleno osobnosti, která se v daném roce svojí činností významně a pozitivně zasadila o rozvoj v oblasti logistiky.
 
Petr Kozel se logistice věnuje téměř pětadvacet let. První logistické zkušenosti nasbíral v POLDI Kladno, aby je později zúročil ve vlastní firmě. V roce 1992 založil spediční společnost E.S.T. a. s., stál v jejím čele jako majitel a generální ředitel a během několika let si na českém trhu vybudoval přední pozici zejména v oblasti dopravy a spedice. Snaha o maximální integraci do evropského trhu vedla k uzavření smlouvy o partnerství s mezinárodním logistickým koncernem DACHSER. Úspěšná spolupráce vyvrcholila v roce 2006 kapitálovým spojením firmy E.S.T. a. s. a DACHSER ve formě joint venture. Od té doby působí Petr Kozel na pozici generálního ředitele a předsedy představenstva a nadále řídí všechny její aktivity v České republice.
 
Ocenění logistické osobnosti roku GRYF Supply Chain Award každoročně uděluje logistický magazín Reliant Logistic News ve spolupráci s organizátory mezinárodní konference SpeedCHAIN. Pro určení osobnosti není rozhodující, v jaké konkrétní oblasti působí, ale především její konkrétní přínos pro obor. Může se tedy jednat o osobnost, která se zasadila o rozvoj aplikované ale i teoretické logistiky.

Přečtěte si také

Back to top button