Logistika a sklady

DACHSER roste v exportech a posiluje prostřednictvím sítě

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic v letošním roce zaznamenal více než 20% růst exportních zásilek.

Vzrostla také tonáž zásilek do zahraničí, a to o 15 procent. Na posílení exportů reagovala společnost zavedením nových exportních linek a konsolidací linek národních.
 
DACHSER Czech Republic je specialista na sběrnou službu a na českém trhu působí již od roku 1992. Hluboké znalosti českého tržního prostředí společně s hustou logistickou sítí celého koncernu DACHSER již řadu let vytvářejí ideální předpoklady pro stabilní růst společnosti. V letošním roce zavedla společnost 8 nových exportních linek do pěti evropských zemí – Polska, Německa, Belgie, Nizozemí a Itálie a konsolidovala také systém národních přeprav. Ty mají kontinuální napojení právě na exportní linky, a to téměř do celé Evropy. DACHSER Czech Republic tak dnes provozuje celkem 83 pravidelných denních linek, z nichž většina míří do zahraničních destinací, od Skandinávie až po Pyreneje.
 
„Jsme myslím právem hrdí na to, že rosteme společně s našimi zákazníky,“ říká Ing. Jan Polter, MBA, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic, „velmi dbáme o vzájemné dlouhodobé vztahy a těší nás, že se našim zákazníkům v letošním roce dařilo a my jim mohli vyjít vstříc nejen posílením exportních linek, ale i dalším zlepšením kvality našich služeb.“
 
Podle předběžných výsledků realizoval DACHSER Czech Republic přes půl milionu exportních zásilek, což ve srovnání s minulým rokem představuje 20% nárůst. Úspěšnou exportní křivku potvrzuje i růst tonáže zahraničních zásilek, který letos DACHSER očekává kolem 15 procent, obrat společnosti by měl dosáhnout 2,2 miliardy korun. „V minulosti jsme díky rozšiřování naší logistické sítě vykazovali enormně velký růst. Naším cílem do budoucna je posilovat prostřednictvím této sítě a udržovat růst v předem určeném růstovém koridoru. Toho bychom chtěli docílit ještě vyšší optimalizací procesů a dalším zvýšením efektivity práce,“ komentuje úspěchy letošního roku a výhled do budoucna Ing. Petr Kozel, generální ředitel a předseda představenstva DACHSER Czech Republic a. s.
 
Společnosti se dařilo i v oblasti kontraktní logistiky. Zvýšení poptávky po službách kontraktní logistiky vedlo například k rozšíření skladových prostor pro tyto služby na jižní Moravě – v DACHSER Břeclav. I proto DACHSER Czech Republic v letošním roce investoval více než 30 milionů korun do nového skladového vybavení.
 
Investice šly i do lidských zdrojů. V současné době působí ve společnosti téměř 500 zaměstnanců, kteří se pravidelně účastní školení a seminářů, ať už přímo na pracovišti, tak i prostřednictvím externích lektorů. Společnost tradičně nezapomíná ani na charitativní a společensky prospěšné projekty. V letošním roce například podpořila projekt Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu a menší lokální projekty v okolí svých poboček.

Přečtěte si také

Back to top button