Logistika a sklady

DACHSER testoval terminálový tahač na elektropohon

DACHSER jako první logistický provider úspěšně otestoval terminálový nákladní tahač na elektrický pohon.

Prototyp tohoto ekologického tahače se osvědčil v běžném provozu na dvou německých pobočkách společnosti DACHSER. Mezinárodní logistický provider DACHSER dlouhodobě spolupracuje s výzkumnými firmami, které se zabývají vývojem elektricky poháněných vozidel.
 
Nedávno tak testoval nový prototyp speciálního elektrického tahače od společnost Terberg Nordlift, který by mohl být ekologickou alternativou pro přepravy návěsů a výměnných nástaveb v rámci areálu logistických center. „Tyto testy na pobočkách v Hernu a v Hamburku byly velmi úspěšné,“ říká André Bilz z oddělení vývoje a nákupu technologií společnosti DACHSER, a dodává, „od řidičů jsme dostali velmi pozitivní zpětnou vazbu zejména díky extrémně tichému motoru a bezemisnímu provozu tahače.“  
 
Nový tahač má elektricky poháněnou hřídel konstruovanou pro výkon 160/180 koní při otáčkách 1800 až 2800 za minutu. Kapacita baterie je 206 kilowatthodin a tahač uveze návěs o celkové hmotnosti až 45 tun. Baterie vydrží v provozu na jedno nabití devět hodin, její opětovné nabití trvá pouze 4,5 hod.
 
„Tento nový elektropohon není pouze ekologický, ale po zahájení sériové výroby bude také finančně zajímavý,“ říká Arno Ortlieb, ředitel společnosti Terberg Nordlift. „Potom se tento bezemisní terminálový tahač může stát velmi zajímavou alternativou pro manipulaci s návěsy a výměnnými nástavbami v logistických areálech,“ uzavírá André Bilz ze společnosti DACHSER.
 

Přečtěte si také

Back to top button