Logistika a sklady

DACHSER zrychluje cestu z Číny do Evropy

Mezinárodní logistický provider DACHSER využívá železniční spojení mezi Asií a Evropou.

Kontejnery urazí vzdálenost 11 000 km mezi Evropou a Asii už za 14 dní. Jedná se o výbornou alternativu k rychlé, ale nákladné letecké přepravě a ekonomické, ale pomalé námořní cestě. České firmy tak mohou profitovat z výrazně rychlejší, ale přitom stále cenově výhodné přepravy.
 
Čína je nejvýznamnějším obchodním partnerem České republiky ze států mimo Evropskou unii. Mezi nejčastěji dovážené výrobky patří strojírenské produkty, výpočetní technika a její díly a příslušenství a telefonní přístroje. Významný je i dovoz spotřebního zboží jako dětské hračky, sportovní potřeby, nábytek, oděvní výrobky, obuv, fotografické přístroje, optické výrobky a hodiny.
 
Právě pro tyto segmenty, jako je například elektronika nebo značkový textil, je vhodná železniční přeprava z Asie do Evropy a opačně jako alternativa k tradičně využívaným přepravám. „Železniční přeprava je spolehlivou a bezpečnou formou přepravy mezi těmito kontinenty, navíc je o polovinu rychlejší než doprava po moři a přináší tak zákazníkům větší flexibilitu a možnost pružně reagovat na potřeby trhu,“ říká Roman Thurzo, Country Manager Air & Sea Logistics DACHSER Czech Republic.
 
„Vyplatí se také pro zboží s vysokou hodnotou, protože kratší doba přepravy zkracuje prodejní cyklus výrobků a snižuje tak výši vázaného kapitálu,“ dodává R. Thurzo. Železnice se dá využít také u zpožděných zásilek, které se nestihnou naložit na loď, a firmy tak nemusí investovat do drahé expresní letecké přepravy.
 
DACHSER Česká republika využívá při přepravě zboží z Asie do Evropy po železnici převážně severní koridor, který vede z Číny přes Rusko, Bělorusko a Polsko. V polských Malaszewiczích jsou pak kontejnery přeloženy na kamiony, které je dopraví do místa určení. Samozřejmostí je sledování zásilky během celé přepravy a neustálý přehled o pohybu zboží. DACHSER působí v Číně již téměř 40 let a má zde 16 poboček v hlavních dopravních uzlech a centrech čínského průmyslu a výroby.
 
Tabulka: Tranzitní čas z Číny do Evropy dle zvoleného druhu přepravy
 
Druh přepravy
Tranzitní čas
Letecká přeprava
3–7 dní
Námořní přeprava
28–38 dní
Železniční přeprava
14–22 dní
 
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button