Logistika a sklady

DB Schenker je s novými sklady v Mnichově Hradišti a Nymburce ještě blíže svým klientům

Tři skladové haly zrekonstruoval a otevřel globální poskytovatel logistických služeb DB Schenker ve Středočeském kraji.

Mnichovo Hradiště a Nymburk zvolil strategicky z důvodu výhodné polohy v blízkosti svých zákazníků působících převážně v automobilovém průmyslu. V revitalizovaných budovách brownfieldu ze 70. let zde nabízí moderní prostory pro skladovou logistiku a spedici.
 
Po významných investicích ve výši téměř 200 milionů korun a výrazných stavebních úpravách přechází hned dva skladištní areály ve středních Čechách do plného provozu. DB Schenker zde pod svou správu převzal dvě skladištní haly v Mnichově Hradišti o rozloze 18 000 m2 a jednu v Nymburce zabírající plochu 2 800 m2, kde se do budoucna plánuje s jejím rozšířením až na 5 900 m2. Oba dva sklady odpovídají moderním logistickým požadavkům a pro silniční přepravu jsou velmi dobře dostupné po nedalekých dálnicích. Skladované zboží je uloženo v temperovaných prostorech, které jsou hlídány spolehlivým bezpečnostním systémem Asset.
 
„Otevřením tří zrekonstruovaných skladových hal v tomto regionu přicházíme s našimi službami blíže našim zákazníkům. V Mnichově Hradiště náš areál dokonce přímo sousedí s výrobním závodem Mahle Behr, což velmi dobře ilustruje náš záměr – být k dispozici a na blízku významným zákazníkům z automobilového průmyslu, kde v posledních letech velmi posilujeme naše kompetence,“ vyzdvihuje umístění nových prostor Tomáš Holomoucký, ředitel DB Schenker a dodává, „Kromě výborné dostupnosti a technického zázemí si ceníme i faktu, že se nám podařilo přestavět a zmodernizovat staré nevyužívané tovární komplexy v plně funkční logistická centra. Výhodou pro tyto lokality je také dostupnost kvalifikované pracovní síly a vytvoření padesáti nových pracovních příležitostí.“
 
Obě zařízení představují sklady typu B, které jsou určeny pro krátkodobé skladování hotových výrobků, a to převážně součástek a náhradních dílů určených pro automobilový průmysl. Pobočka DB Schenker v Mnichově Hradišti nabízí dvě skladové haly o celkovém ploše 18 000 m2 a třináct hydraulických ramp. V současné době se v nich skladují plastové nádrže do automobilů od firmy Kautex a klimatizační technika pro automotive, kterou vyrábí společnost Mahle Behr. Odsud pak směřují JIS dodávky materiálu přímo koncovým odběratelům.
Nová lokalita na okraji Nymburka, respektive v obci Zvěřínek, vznikla za účelem rozšíření projektu, jehož hlavní část představuje kompletace nárazníků v Mladé Boleslavi v těsné blízkosti areálu Škoda Auto. I v Nymburce se logistické služby týkají krátkodobého skladování hotových výrobků, v tomto případě přístrojových desek, a prázdných obalů pro projekty VW a Audi. Sklad o celkové ploše 2 800 m2 se třemi rampami a výškou pro stohování 5 m získal při rekonstrukci novou podlahu, střechu a opláštění. V rámci rozsahu současného projektu a třísměnného provozu zde dochází k naložení dvanácti kamionů během jednoho dne a stejnému počtu vykládek. Specifikací nakládky je, že každý obal je před expedicí přeštítkovaný na finální GTL štítky (Global Transport Label).
 
DB Schenker i v příštích měsících plánuje v rámci rozvoje své přepravní a logistické sítě otevřít nové sklady v blízkosti svých zákazníků, ve velkých průmyslových centrech a regionech České republiky s rozvíjející se výrobou a infrastrukturou. 

Přečtěte si také

Back to top button