Logistika a sklady

DB Schenker Logistics otevírá čtyři nové linky do Ruska

DB Schenker Logistics otevírá nové linky pro pozemní přepravy zásilek do Ruska přes Berlín, Krakov, Rigu a Helsinky.

Tato spojení jsou úzce propojena s evropskou přepravní sítí DB Schenker a umožňují další přepravy do Petrohradu a Moskvy. „Na novou strukturu upozorňuje prodejní kampaň, která zvýrazňuje naše zaměření na Rusko, SNS a pobaltské státy,“ říká Karl Nutzinger, člen představenstva Schenker AG odpovědný za pozemní přepravy v DB Schenker a dodává: „Dvacetdva lokálních poboček, vlastní distribuční síť s pravidelným spojením a přes 800 zaměstnanců z nás činí největšího poskytovatele služeb na trhu v Rusku. Máme také dobrou pozici v pobaltských státech.“
 
Nové služby nabízené ve východní Evropě také zahrnují řešení, která jsou šetrná k životnímu prostředí, jako například námořní přepravy na krátkou vzdálenost a intermodální přepravy přes lotyšskou Rigu, kde má DB Schenker železniční terminál pro překládky na ruskou širokorozchodnou železnici. Společnost Schenker kontaktovala okolo 10 000 evropských zákazníků s nabídkou nových služeb. Bez ohledu na stát, kde působí, se mohou spolehnout na jednotné a trvalé procesy, vysokou kvalitu a kvalitní plánování. DB Schenker úspěšně pracuje pro mnoho zákazníků v regionu, včetně zákazníků z hlavních průmyslových sektorů – v automobilovém a spotřebním průmyslu.
 
DB Schenker Rail jako poskytovatel logistických služeb pro Volkswagen a Škoda, v poslední době přepravil 1 500 kontejnerových vlaků do závodu Volkswagen v Kaluze v Rusku. DB Schenker také nabízí pravidelnou železniční přepravu z Duisburgu do Moskvy přes společného partnera Trans Eurasia Logistics (TEL).
 
Profil DB Schenker
DB Schenker je jedním z předních světových poskytovatelů integrovaných logistických řešení a globálních spedičních služeb. Realizuje mezinárodní toky zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy. Je specialistou na řízení dodavatelských řetězců tzv. Supply Chain Management – poskytování komplexních logistických řešení, která organizují celý dodavatelský řetězec od přeprav, skladování a distribuce až po řízení toku informací. Kromě inovačních řešení nabízí komfort komplexních služeb, individuální přístup, vysokou profesionalitu a oporu spolehlivého partnera. Disponuje veškerými možnostmi celosvětového know how a technického, technologického i kapitálového zázemí.
 
Celosvětová síť DB Schenker zahrnuje 130 zemí, kde zaměstnává přes 91 tisíc spolupracovníků. Na každém kontinentu jsou pobočky DB Schenker klíčem k těsné blízkosti k zákazníkům, uspokojují nejvyšší technické požadavky a umožňují organizovat přepravu zboží po celém světě. DB Schenker je součástí německého koncernu Deutsche Bahn a zahrnuje divizi logistiky DB Schenker Logistics a divizi železniční nákladní dopravy DB Schenker Rail.

V České republice má DB Schenker prostřednictvím Schenker spol. s r. o. silné zastoupení – 800 kvalifikovaných spolupracovníků na 18 pracovištích po celé České republice. Díky tomu dokážeme být svým zákazníkům a obchodním partnerům co nejblíže a pružně reagovat na jejich požadavky. Při poskytování služeb dbáme na ochranu životního prostředí a zdrojů. Rovněž přebíráme aktivní roli při utváření sociálního a ekonomického prostředí a snažíme se přinášet užitek nad rámec společnosti. Společnost Schenker patří podle žebříčku Czech Top100 z roku 2010 mezi 150 nejvýznamnějších firem v České republice.

 

Přečtěte si také

Back to top button