Logistika a sklady

DB Schenker Logistics se v Plzni stěhuje do nových prostor

Z důvodu rozšíření nabídky služeb se DB Schenker v České republice přestěhoval do nových prostor v Plzni.

Nový terminál o rozloze 2573 m2 je situován v plzeňské industriální zóně s přímým napojením na silnici E50 směrem Rozvadov. Díky své poloze je ideálním místem pro překládku zboží pro tuzemské a mezinárodní přepravy a pro logistické služby s přidanou hodnotou.
 
„Nový terminál je strategicky situován na okraji Plzně. Jeho další předností je kvalitní bezpečnostní systém, který dokáže uspokojit i vysoké nároky klientů na bezpečnost. Věřím, že s novými prostory  v Plzni dokážeme rozšířit portfólio klientů pro tuzemské i mezinárodní přepravy,“ říká Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti Schenker.
 
Hala má kapacitu až 2100 paletových míst a celkově disponuje pěti rampami (čtyři rampy jsou hydraulické a jedna je nájezdová). Oplocený areál je nonstop střežen bezpečnostní službou. Vnitřní prostory jsou monitorovány kamerovým systémem a elektronickou zabezpečovací signalizací. Vstup do terminálu je umožněn na čipové karty.
 
 
Profil DB Schenker
DB Schenker je jedním z předních světových poskytovatelů integrovaných logistických řešení a globálních spedičních služeb. Realizuje mezinárodní toky zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy. Je specialistou na řízení dodavatelských řetězců tzv. Supply Chain Management – poskytování komplexních logistických řešení, která organizují celý dodavatelský řetězec od přeprav, skladování a distribuce až po řízení toku informací. Kromě inovačních řešení nabízí komfort komplexních služeb, individuální přístup, vysokou profesionalitu a oporu spolehlivého partnera. Disponuje veškerými možnostmi celosvětového know how a technického, technologického i kapitálového zázemí.
 
Celosvětová síť DB Schenker zahrnuje 130 zemí, kde zaměstnává přes 91 tisíc spolupracovníků. Na každém kontinentu jsou pobočky DB Schenker klíčem k těsné blízkosti k zákazníkům, uspokojují nejvyšší technické požadavky a umožňují organizovat přepravu zboží po celém světě. DB Schenker je součástí německého koncernu Deutsche Bahn a zahrnuje divizi logistiky DB Schenker Logistics a divizi železniční nákladní dopravy DB Schenker Rail.
 
V České republice má DB Schenker prostřednictvím Schenker spol. s r. o. silné zastoupení – 800 kvalifikovaných spolupracovníků na 18 pracovištích po celé České republice. Díky tomu dokážeme být svým zákazníkům a obchodním partnerům co nejblíže a pružně reagovat na jejich požadavky. Při poskytování služeb dbáme na ochranu životního prostředí a zdrojů. Rovněž přebíráme aktivní roli při utváření sociálního a ekonomického prostředí a snažíme se přinášet užitek nad rámec společnosti. Společnost Schenker patří podle žebříčku Czech Top100 z roku 2010 mezi 150 nejvýznamnějších firem v České republice.
 

Přečtěte si také

Back to top button