Logistika a sklady

DB Schenker přepravil odsolovací stanici do Běloruska

DB Schenker v květnu zajišťoval kontejnerovou přepravu odsolovací stanice o hmotnosti 76 tun z Kanady do rafinérie v Bělorusku.

Přeprava byla realizovaná pro brněnskou společnost UNIS z kanadského přístavu Halifax do přístavu Riga v Lotyšsku, kde byly kontejnery naloženy na kamiony a přepraveny do rafinérie OAO Naftan Novopolock v Bělorusku.
„Součástí poskytovaných služeb byla nejen celková organizace přepravy a pojištění zásilky, ale i celní služby včetně převodu dokladů a součinnost v rámci bankovního akreditivu,“ říká Pavel Trnka, manažer nadrozměrných přeprav DB Schenker.
 
Společnost UNIS, a. s. Brno se zabývá realizací velkých investičních celků v energetice, petrochemickém a chemickém průmyslu, především v oblasti průmyslové automatizace, její projekce, implementace a plánování projektů až po jejich realizaci a uvedení do provozu. Její produkty a služby nalézají uplatnění v mnohých odvětvích chemického, farmaceutického, strojního nebo leteckého průmyslu.
 
Profil DB Schenker
DB Schenker patří mezi přední světové poskytovatele integrovaných logistických a spedičních služeb. Realizuje mezinárodní toky zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy. Je specialistou v poskytování komplexních logistických řešení, která organizují celý dodavatelský řetězec od přeprav, skladování a distribuce až po řízení toku informací. Kromě toho nabízí inovační řešení, individuální přístup, vysokou profesionalitu a spolehlivost. Disponuje veškerými možnostmi celosvětového know-how a technického, technologického i kapitálového zázemí.


Globální síť DB Schenker zaměstnává přes 91 tisíc spolupracovníků ve 130 zemích, to umožňuje organizovat přepravu zboží po celém světě. DB Schenker je součástí německého koncernu Deutsche Bahn a zahrnuje divizi logistiky DB Schenker Logistics a divizi železniční nákladní dopravy DB Schenker Rail. V České republice má DB Schenker prostřednictvím Schenker spol. s r. o. silné zastoupení – 800 kvalifikovaných spolupracovníků na 18 pracovištích po celé České republice. Svým zákazníkům nabízí partnerství založená na úzké spolupráci, kvalitních službách a vzájemné důvěře. Firma dbá na lokální podporu aktivit, společenskou zodpovědnost i ochranu životního prostředí a zdrojů. Podle žebříčku Czech Top100 patří společnost Schenker mezi 150 nejvýznamnějších firem v České republice.
 

Přečtěte si také

Back to top button