Logistika a sklady

DB Schenker přiváží do Bedřichova 50. Jizerskou 50

Ve dnech 17. – 19. února přivítá Bedřichov největší závod v běžeckém lyžování v České republice, již padesátou Jizerskou 50.

Kvalitně fungující zázemí pro 7 500 závodníků ze 30 zemí pomáhá vytvořit logistický partner DB Schenker, který do areálu přiveze 30 tun materiálu. Díky svým zkušenostem se DB Schenker stává rovněž logistickým partnerem celého seriálu SkiTour.
 
Jizerská 50 je součástí mezinárodních seriálů dálkových běhů Worldloppet a SkiClassics, které kladou vysoké nároky na přípravu zázemí pro závodníky a vyžadují profesionální organizaci. Na té se již osm let podílí jako logistický partner DB Schenker.
Celkový náklad, který zaplnil čtyři kamiony, mimo jiného obsahuje i 100 000 kelímků, iontový koncentrát, ze kterého se na místě připraví 15 000 litrů energetického nápoje, 20 000 sušenek nebo 7 000 energetických gelů. To všechno bude součástí 7 500 startovních balíčků pro účastníky všech závodů.  Nezbytností pro výstavbu celého areálu jsou také stany, zábrany, reklamní i navigační bannery a propagační materiály závodu i jeho partnerů. V průběhu příprav DB Schenker zajistil také převoz 300 kg startovních čísel z Itálie.
„Organizace mezinárodního závodu, jakým je Jizerská 50, je velmi náročná. Potřebujeme sladit práci téměř 50 partnerů a dodavatelů, což není logisticky jednoduché. Jsme moc rádi, že se můžeme opřít o dlouholetého partnera DB Schenker, který nám tuto práci velmi usnadňuje,“ říká David Douša z organizačního týmu Jizerské 50.
 
Nejcennější zásilkou jsou medaile o váze 240 g, které si ze závodu na památku odveze každý závodník. DB Schenker je převezl ze sklárny Crystal Bohemia v Poděbradech do chráněné dílny Drutěva v Praze 7. Tam budou medaile doplněny barevnými stuhami odlišujícími jednotlivé závody a následně se převezou do cíle závodu v Bedřichově.
Sportovní logistika v horských podmínkách vyžaduje dobré plánování a znalost prostředí, proto máme v DB Schenker specializovaný tým pro logistiku sportovních a kulturních akcí, který má s podobnými akcemi bohaté zkušenosti,“ dodává Tomáš Holomoucký, ředitel DB Schenker.
 
DB Schenker se po úspěšné dlouholeté spolupráci s Jizerskou 50 stává oficiálním přepravcem největšího českého seriálu zimních běhů na lyžích SkiTour. Jeho součástí jsou mimo Jizerské 50 ještě ČEZ Bedřichovský Night Light Marathon, Kašperská 30, Karlovská 50, JeLyman a Orlický Maraton.

Přečtěte si také

Back to top button