Logistika a sklady

DHL Express představuje první kurýrní elektrokolo v České republice

Společnost DHL Express, přední poskytovatel
expresních logistických služeb, nově využívá pro rozvoz a svoz zásilek v centru Českých
Budějovic speciálně upravené kurýrní elektrokolo, které je určeno pro převoz až 250 kg nákladu
v krytém uzamykatelném prostoru o objemu dvou metrů krychlových.

DHL Express je první logistickou společností v oblasti mezinárodní expresní přepravy, která v České republice nasazuje tzv. cargobike do denního provozu. Společnost tak naplňuje svou dlouhodobou úlohu pionýra, inovátora a propagátora udržitelného rozvoje. Vůbec prvním městem v České republice s tímto režimem se stávají České Budějovice a DHL věří, že občané krajského města uvítají místo běžného vozidla elektrokolo, jehož prostřednictvím jim zásilky budou doručeny jako obvykle, ale ekologičtějším způsobem. Odhadovaná úspora emisí CO2 ročním provozem tohoto kurýrního elektrokola je cca 1,3 tuny.
 
„Během února, kdy probíhalo testování, kurýr najezdil téměř 300 km. Každý den zastavil průměrně 24krát, aby zásilky doručil, a 4krát, aby naopak nové zásilky vyzvedl k další přepravě. Celkem takto obsloužil téměř 500 zásilek,“ doplňuje pro lepší představu pár zajímavých čísel Pavel Šmejkal, Senior Director Network Operations DHL Express CZ.
 
Společnost DHL již provozuje podobná kurýrní elektrokola v Nizozemí, kde díky výměně několika desítek dodávek za elektrokola ušetří ročně miliony korun a především vyprodukuje méně emisí CO2, a to o více než 150 tun ročně. A právě z nizozemského Rotterdamu pochází i třiapadesátiletý kurýr DHL Express Paul Munstege, který se v polovině února vydal na svém kurýrním kole na několikaměsíční cestu napříč Asií a Evropou. Rozhodl se ukázat, že ekologický způsob dopravy a doručování zásilek je možný na celém světě. Na své cestě z thajského města Chiang Mai do Amsterodamu pomáhá Paul svým kolegům z DHL Express ozvážet tuzemské zásilky zákazníkům v celkem 17 zemích včetně České republiky. Během cesty dlouhé více než 11 tisíc kilometrů chce poukázat na využívání alternativních způsobů přepravy a jejich přednosti především ve městech s hustou dopravou.
 
Do České republiky by měl Paul Munstege dorazit během letních měsíců a postupně zde navštíví kolegy z DHL Express v Brně a Praze. Na svém kurýrním kole, které šetří nejen
náklady, ale především životní prostředí, doručí zásilky zákazníkům ve dvou největších českých městech. Při této příležitosti chystá DHL Express Česká republika řadu akcí a soutěží pro klienty i své zaměstnance. Aktuální informace budou zveřejňovány na facebookovém profilu DHL Czech Republic.

Přečtěte si také

Back to top button