Logistika a sklady

DHL Freight nabízí u služby Eurapid klimaticky neutrální přepravu zásilek

Prémiová služba pokrývá více než 95 % nejdůležitějších obchodních adres ve 27 zemích Evropy. Zákazník přitom neplatí nic navíc. Do vybraných lokalit navíc dokáže zásilku doručit do 10 hodin.

Uhlíkové emise vytvořené během přepravy zásilek jsou zcela ofsetovány v rámci mezinárodních projektů zaměřených na ochranu životního prostředí. Zákazník může bez dalších nákladů každoročně získat certifikát potvrzující množství kompenzovaných emisí uhlíku. Služba DHL Freight Eurapid využívá přepravní sítě standardní služby pro mezinárodní kusovou přepravu DHL Freight EuroConnect. Ta provozuje více než 2000 denních mezinárodních linkových spojů po celé Evropě a představuje bezproblémovou a nákladově efektivní službu. Díky novým produktovým vlastnostem služby Eurapid, může společnost DHL Freight nabídnout svým zákazníkům klimaticky zcela neutrální přepravu a to bez extra nákladů navíc. Množství emisí CO2 vyprodukovaných během manipulace se zásilkou a její přepravy, včetně emisí ze spotřebované energie, se vypočítá pomocí ověřeného procesu.

Ke kompenzaci emisí se uhlíkové kredity nakupují od uznávaných projektů na ochranu klimatu, které snižují množství emisí CO2 v atmosféře. Touto iniciativou chce DHL Freight přispět k certifikované neutralizaci klimatu v celém dodavatelském řetězci zákazníka. Certifikace je založena na kritériích Kjótského protokolu „ Clean Development Mechanism “ (CDM) a splňuje standardy CDM případně „ The Gold Standard “ nebo „Voluntary Carbon Standard“ v kombinaci s „The Climate, Community and Biodiversity Project Designs Standards “. Podporované projekty lze kategorizovat podle energetické účinnosti, obnovitelné energie a opětovného zalesňování a jsou vybírány v úzké spolupráci se spolehlivými partnery, jako jsou Climate Partner a Climate Bridge.

DHL Freight Eurapid nabízí prioritní zpracování zásilek, pevně stanovené odjezdy a spolehlivé doručení v předem určený den do hlavních ekonomických center představujících více než 95% nejdůležitějších obchodních adres ve 27 zemích Evropy. Novinkou je možnost doručení zásilek do 10 hodin ve vybraných lokalitách a rozšíření oblastí s možností doručení do 12 hodin a také rozšíření lokalit, kde je možnost objednat si vyzvednutí zásilky v týž den.

Back to top button