Logistika a sklady

DHL otvírá v Mumbaí nové distribuční centrum pro zdravotnický průmysl

Společnost DHL Supply Chain, celosvětový lídr v oblasti smluvní logistiky, oznámila otevření nového distribučního centra v indickém Mumbaí se zaměřením na firmy působící ve zdravotnickém průmyslu.

Nejmodernější logistický provoz je umístěn v nově postaveném multiklientském distribučním centru s plochou 56 000 m2 a bude plnit požadavky rychle rostoucího zdravotnického průmyslu na jednom z nejdůležitějších rozvíjejících se trhů na světě.
 
„Díky nové platformě v Mumbaí budeme schopni poskytovat našim zákazníkům prvotřídní služby, které jim umožní rozšiřovat své podnikatelské aktivity. Zdravotnický průmysl je klíčovým odvětvím pro DHL Supply Chain v Indii. Vytvořením infrastruktury světové úrovně jsme připraveni na rostoucí požadavky tohoto průmyslu v oblastech logistiky a skladování. Z našeho nového střediska v Mumbaí zajistíme distribuci do velkoobchodů, lékáren a nemocnic podle přání zákazníků,“ říká Vikas Anand, provozní ředitel společnosti DHL Supply Chain India.
 
Nové zdravotnické distribuční centrum DHL Supply Chain nabídne výrobcům farmaceutických produktů kompletní portfolio inovativních služeb od řízení objednávek až po skladování a distribuci. Služby DHL jsou přizpůsobeny potřebám farmaceutického průmyslu a výrobců lékařských přístrojů včetně velmi specifických řešení, jako jsou služby „strategie odkládání“ (postponement), logistika klinických testů a vyřizování zákaznických objednávek (order-to-cash). Multiklientské centrum využívá ke svému provozu ekologické technologie, k nimž patří osvětlení diodami LED a ventilační systém podpořený větrnou energií.
 
„DHL se výrazně zaměřuje na investice do trhů s rostoucím významem. Prognózy vývoje do roku 2015 a vzdálenější budoucnosti říkají, že Indie, Čína a další rozvíjející se trhy budou klíčovými tahouny růstu ve farmaceutickém průmyslu a v sektoru lékařských přístrojů. S tímto skladem činíme další krok v uskutečňování globální strategie DHL v oblasti průmyslu. Otevřením naší nové platformy nabídneme našim klientům přesně takové specializované služby, které požadují,“ říká Angelos Orfanos, prezident a vedoucí oddělení Life Sciences & Healthcare, DHL Customer Solutions & Innovation.
 
DHL provozuje v rámci své strategie zaměřující se na zdravotnický průmysl po celém světě více než 150 středisek, která poskytují platformu pro nabídku specifických řešení pro toto odvětví. Farmaceutický trh měl v roce 2010 objem 730 miliard eur a do roku 2015 by měl růst o 5 až 8 % ročně. Podobným tempem se vyvíjí trh lékařských přístrojů, jehož celkový objem činí 200 miliard eur. Podle prognóz se budou rozvíjející se trhy podílet na růstu celosvětového farmaceutického trhu do roku 2015 cca 75 procenty. Indie se podle agentury IMS Research posune v žebříčku největších farmaceutických trhů mezi roky 2010 až 2015 z 12. na 8. místo. Očekává se, že podíl amerických farmaceutických investic na tomto trhu vzroste ve stejném období ze 4 % na 8 %.
 

Přečtěte si také

Back to top button