Logistika a sklady

Dny otevřených dveří online aukce vybavení Lutínské Nástrojárny

V areálu společnosti Lutínská Nástrojárna s.r.o., která se v současné době nachází v úpadku, proběhly 24.–25. 6.

Dny otevřených dveří aukce vybavení nástrojárny. Stroje a zařízení Lutínské Nástrojárny s.r.o., výrobce forem pro vstřikování plastů a tlakové lití kovů, jsou od 10. 6. 2014 k zakoupení formou veřejné internetové aukce pořádané společností Troostwijk, největším průmyslovým online dražebníkem v Evropě. Aukce potrvá do 1. 7. 2014.
 
Společnost Troostwijk, největší evropská aukční společnost průmyslových strojů, nabízí k prodeji rozsáhlý soubor strojů a zařízení na výrobu forem pro vstřikování plastů a tlakové lití kovů. Dále pak strojů na výrobu a zpracování plastových výrobků a plechů zejména pro automobilový průmysl. Celkem se jedná o 517 položek, které si mohli zájemci prohlédnout během Dnů otevřených dveří. Tuto možnost využilo 120 návštěvníků a samotná aukce je již v plném proudu.
 
„Tento specifický způsob prodeje, tedy online aukce, je zcela transparentní, rychlý a přináší velkou časovou úsporu jak kupujícím, tak dražitelům. Jeho klíčovou výhodou je bezodkladné získání prostředků v hotovosti pro insolvenčního správce, a následně i věřitele,“ vysvětluje výhody internetové aukce Mikael Bertelsen, obchodní ředitel společnosti Troostwijk v České republice. „Kupujícími jsou obvykle strojírenské firmy, které mohou stroje pro opracování kovů a plastů okamžitě využít.
 
Podnikatelé, kteří si uvědomí výhody této formy nákupu, mají příležitost získat stroje či zařízení pro svou výrobu za výhodných finančních podmínek. Aby si byli opravdu jistí, mohou vždy využít naše Dny otevřených dveří. Pořádali jsme je i tentokrát v Lutíně a setkali se s velkým zájmem. Přivítali jsme na 120 návštěvníků, a to jak zástupce velkých strojírenských firem, tak místní podnikatele, kteří chtějí rozšířit či obměnit svůj strojový park,“ dodává M. Bertelsen.
 
Ihned po ukončení aukce je dražitel s nejvyšší nabídkou informován o získání dané položky a o podmínkách zaplacení a převzetí stroje či zařízení. Organizátor aukce požaduje odvoz vydraženého zařízení do cca 5 týdnů. S tím souvisí i další významná výhoda tohoto typu aukce. Díky rychlému uzavření obchodu včetně předání a transportu vydraženého zařízení jsou prostory továrny v krátkém čase volné k jejich novému využití.
 

Přečtěte si také

Back to top button