Logistika a sklady

DSV expanduje v Africe a na Středním východě

Začátkem října podepsala společnost DSV dohodu o akvizici společností skupiny Swift Freight.

Swift Freight sídlí v Dubaji a je významným regionálním zasilatelem s 36 kancelářemi v Africe, na Středním Východě a v Asii. Swift Freight byla založena v roce 1989 a se specializuje na přepravní řešení ve zmíněných regionech.
Kanceláře a zastoupení v Africe: Mozambik, Zambie, Demokratická republika Kongo, Tanzanie, Rwanda, Burundi, Uganda, Keňa, Etiopie, Nigérie, Ghana a Togo. Mimo Africký kontinent, disponuje Swift Freight kancelářemi ve Spojených arabských emirátech, Indii a v Číně.
 
V předchozích dvanácti měsících vytvořilo 400 zaměstnanců Swift Freight obrat kolem 70 milionů dolarů. Dohoda zahrnuje plné vlastnictví společností v SAE, Číně a Indii a zpočátku 33% podíl vlastnictví afrických společností. DSV předpokládá plné převzetí v domluvené lhůtě.
 
Díky této akvizici vytvoří  DSV  po dokončení transakce silnou přepravní síť v Africe, která bude zahrnovat 15 zemí po celém kontinentu.  Ve dvanácti z nich budou společnosti vystupovat pod  názvem „DSV Swift“. Pan Warren Erfmann, CEO Swift Freight, bude nadále pokračovat jako regionální CEO všech aktivit DSV Swift v Africe.
DSV má tedy nyní vlastní zastoupení v 75 státech na šesti kontinentech.
 
„Dohoda se Swift Freight je důležitým krokem ve snaze DSV rozšířit svou působnost na rozvíjejících se trzích. Vidíme zde zajímavé příležitosti pro budoucí růst v Africe a na Středním Východě. Swift Freight je společnost na špičkové úrovni a my jsme rádi, že můžeme pana Warrena Erfmanna a celý tým Swift Freight přivítat v „rodině DSV“, říká Jens Bjorn Andersen, CEO skupiny DSV. „Globální síť DSV a odborné znalosti Swift Freight v Africe jsou perfektním spojením, které vytváří silnou platformu pro budoucí růst“, říká Warren Erfmann, CEO Swift  Freight. Oba partneři se dohodli, že cena transakce nebude zveřejněna.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button