Logistika a sklady

Efektivní řešení ZetesMedea Voice

Obchodní řetězec s alkoholem Dirck III vychystává o 20 balíků za hodinu více díky řešení ZetesMedea Voice.

Zetes (Euronext Brussels, ZTS), dodavatel řešení identifikace a mobility pro dodavatelské řetězce, pomáhá prodejně alkoholu Dirck III vychystávat své objednávky rychleji a přesněji. Díky zavedení řešení ZetesMedea Voice, došlo v distribučním centru společnosti Dirck III k zvýšení produktivity o minimálně 20 balíků za hodinu a zároveň k významnému snížení chybovosti: 99,5 % zakázek je nyní vychystáváno správně.
 
Řešení ZetesMedea (Logistic Execution) je systém, který zajišťuje vysokou efektivitu skladových procesů. Podporuje nákladově efektivní, bezchybný výkon procesů a poskytuje sledovatelnost v reálném čase, integruje špičkové technologie sběru dat jako ImageID a Pick by Voice s jakýmkoli nadřazeným systémem typu WMS / ERP.
 
Hlasové vychystávání nahrazuje seznamy nálepek
Až do září 2013 zaměstnanci všech distribučních center Dirck III vychystávali veškeré objednávky pomocí papírových seznamů s balíkovými nálepkami. Jelikož se tyto nálepky mačkaly, odlepovaly nebo se zachytávaly na špatných místech, docházelo v dodávkách do obchodů ke zbytečným chybám.
 
Manažer DC Jan van der Nagel vysvětluje: „Na začátku roku 2013 jsme zvažovali výhody hlasového vychystávání a došli jsme k závěru, že bychom v našich distribučních centrech mohli zlepšit produktivitu o 6 až 7 %. Kromě toho nám tento systém umožňuje snižovat chybovost, což je životně důležité pro spokojenost našich zákazníků. Zvolili jsme tedy systém ZetesMedea, protože jde o takzvaný neškolený systém doporučený mimo jiné i společností A.S. Watson Health & Beauty Benelux (známou také pro Kruidvat, Trekpleister a ICI PARIS XL). Neškolený systém od společnosti Zetes nám uspoří cenný čas, který byl u  školených systémů věnován zaškolování, registraci a konfiguraci uživatelských profilů.“ 
 
Hlasem řízené hands-free vychystávání
Systém ZetesMedea Voice předává skladníkovi informace o pozici a požadovaném množství zboží, které je nutné vychystat přímo do ergonomických sluchátek. Tyto informace obdrží picker prostřednictvím sluchátek a podle pokynů systému produkty vychystává. Systém ZetesMedea automaticky řadí všechny objednávky tak, aby se zpracovaly na základě priority a nikoli na základě osobní preference pracovníků skladů. To zajišťuje včasné vychystání prioritních objednávek a zároveň omezuje neefektivní činnosti.
 
Jakmile jsou vychystány všechny produkty dané objednávky, je picker informován, o dokončení úkolu a objednávka je odeslána do nadřazeného systému. Mr van der Nagel pokračuje: „Díky hlasem řízenému navádění a hands-free operacím je nyní naše vychystávání mnohem přesnější a naše zaměstnance zároveň mnohem víc baví jejich práce. Kromě toho se naše předchozí rychlost vychystávání 160 balíků za hodinu se zvýšila na minimálně180 balíků za hodinu; pro velké objednávky s několika balíky stejného artiklu jsme schopni dosáhnout počtu 225 balíků za hodinu a pro speciální akce přes 300 balíků za hodinu.“
 

Přečtěte si také

Back to top button