Logistika a sklady

FM Logistic potvrdila strategii rozvoje logistiky čerstvých potravin

FM Logistic potvrdila strategii rozvoje logistiky čerstvých potravin akvizicí společnosti Univeg Logistics Rusko.

Další krok v úspěšné implementaci globálního strategického plánu společnosti UNIVEG se zaměřením na ovoce a zeleninu. V návaznosti na implementaci celosvětového strategického plánu se skupina UNIVEG nadále soustředí na svůj core business, tj. operace na trhu s ovocem a zeleninou. Souběžně s tímto plánem se společnost FM Logistic rozhodla zaměřit na logistiku čerstvých produktů, jakožto klíčového segmentu strategického desetiletého plánu, s cílem zkompletovat rozsah služeb poskytovaných maloobchodníkům (mimo jiné kombinací distribucí ambientního a chlazeného zboží)
 
FM Logistic a Univeg Group tímto oznamuje uzavření dohody o akvizici Univeg Logistics Rusko společností FM Logistic. Tímto rozhodnutím společnost FM Logistic Rusko opětovně posílila pozici lídra na poli poskytovatelů logistických služeb a doplnila tak svou stávající nabídku o skladování čerstvého zboží, určenou především velkým prodejcům.
 
Jean-Christophe Machet, C.E.O. FM Logistic: „Díky této akvizici budeme moci posílit naši pozici na trhu a rozšířit portfolio logistických operací o služby s regulovanou teplotou. Zároveň hodláme nadále investovat ve východní a střední Evropě, především v Rusku. Stávající vedení společnosti UNIVEG Logistics Rusko setrvá ve svých funkcích při zachování současné strategie firmy. To také znamená plynulou návaznost provozu jak pro zaměstnance, tak pro zákazníky, kterým bude
 
FM Logistic poskytovat i nadále vysokou kvalitu v oblasti skladování a přepravy s regulovanou teplotou.” FM logistic je předním poskytovatelem logistických a transportních služeb, investujícím ve skladování a dopravě česrtvých produktů. Operuje na 10 platformách v Rusku, celkově zaujímajících 400 000 m2 s 5500 zaměstnanci. UNIVEG Logistics Rusko operuje na třech platformách v blízkosti Moskvy. Předním prodejcům poskytuje celkově 100 000 m2 skladové plochy se 700 zaměstnanci. Její obrat pro rok 2012 činil 45 milionů Euro.
 

Přečtěte si také

Back to top button