Logistika a sklady

Gebrüder Weiss testuje elektrovozy pro rozvoz zásilek

Spediční a logistická společnost Gebrüder Weiss se stará o ekologii a ochranu životního prostředí. V současné době testuje elektrovozy pro rozvoz zásilek koncovým zákazníkům.

Gebrüder Weiss má ve své firemní filosofii dost obsáhle zařazenu ochranu životního prostředí, která se týká jednotlivého zaměstnance ve skladu či v kanceláři až po nejvyšší vedení koncernu. Firma proaktivně vyhledává příležitosti, jak uspořit množství CO2 ve vzduchu a využít možností, které se nabízí. Firma se rozhodla otestovat užitkové elektrovozy, které by mohly jezdit na kratších trasách a sloužit jako auta pro rozvoz zásilek koncovým zákazníkům zejména v city logistice.
 
„V současné době jsme testovali vůz, který by mohl dodávat například spotřebiče do domácností zákazníků v segmentu B2C. Vzhledem k zatím menšímu dojezdu vozidel uvažujeme o obslužnosti zejména velkých měst, kterým bychom takto mohli ulevit od exhalací, protože elektrické automobily produkují nulové emise. V naší nejnovější pobočce v Syrovicích na Moravě jsme již při výstavbě počítali s touto možností a zřídili jsme nabíjecí stanici pro elektrovozy a skútry“ říká Jan Kodada, obchodní ředitel Gebrüder Weiss v České republice.
Společnost Gebrüder Weiss má ve svém týmu v České republice 330 zaměstnanců. Sídlo společnosti je situováno v Jenči u Prahy. Další pobočky jsou v Syrovicích u Brna, Ostravě, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Jablonci, Jažlovicích u Prahy a v Plzni.
 
Do spektra nabízených služeb patří hlavně mezinárodní a tuzemská kamionová přeprava sběrných a kusových zásilek, přikládkových a celovozových nákladů, námořní a letecká přeprava, skladová logistika a komplexní logistická řešení, která zahrnují řadu doplňkových služeb jako je: EDI propojení, komisionování zboží, kompletace zboží, promo balení, skladování nebezpečných látek, eFulfillment, after sales analýzy, optimalizace procesů, poradenství a spousta dalších.

Přečtěte si také

Back to top button