Logistika a sklady

Geis plánuje miliardovou investici ve střední Evropě

Skupina Geis, poskytovatel komplexních přepravních a logistických služeb, plánuje během letošního a příštího roku investici v hodnotě 1 miliardy korun.

První investice se týká nového centrálního překladiště pro balíkovou logistiku v Modleticích u Prahy. Překladiště o ploše 6 000 m² bude vybaveno plně automatickým sorterem s třídící kapacitou až 16.000 zásilek za hodinu. Zahájení provozu je plánováno na konec letošního roku. Nové centrální překladiště vyroste i u polské Lodže, a to na pozemku o velikosti 120.000 m². Na říjen letošního roku je zde plánováno zahájení provozu překladiště pro balíkovou logistiku s plochou 10 000 m², které následně doplní část pro třídění kusových a paletových zásilek.
 
Nové regionální pobočky by měly být do dvou let postaveny také v Ostravě, Prostějově a Bratislavě a nahradit tak dosavadní provozy. „V souvislosti s výstavbou nových centrálních překladišť, která budou vybavena nejmodernější třídící technologií, budeme dále investovat i do kvalitního vybavení jednotlivých poboček naší přepravní sítě,“ řekl Daniel Knaisl, jednatel společnosti.
 
Foto: Jednatel skupiny Geis pro Českou republiku, Slovensko a Polsko Luboš Scheinost (vlevo) zahajuje, spolu s jednatelem dodavatelské firmy Agile Miroslavem Hospůdkou stavbu centrálního překladiště v Modleticích u Prahy.

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button