Logistika a sklady

Geis spustil ve svém slovenském distribučním centru novou třídičku balíků

Přesně po roce od otevření nové centrály a distribučního centra ve slovenském Zvolenu zde Geis instaloval novou technologii pro třídění balíkových zásilek.

Nová třídící linka je další významnou investicí do balíkové logistiky Geis Parcel na Slovensku. Jedním z důvodů výstavby nové třídící linky jsou každoroční vysoké nárůsty objemů balíkových zásilek, které již několik let po sobě dosahují dvouciferných hodnot.
 
Dvoupodlažní třídící linka, jejímž dodavatelem je firma Logsys, zahrnuje kromě samotné třídící části umístěné na druhém podlaží linky také čtyři teleskopické vstupy, 10 výstupů a dopravníky k 87 dveřím pro nakládku vytříděných balíků.   Při vstupu zásilky do třídícího systému je načten čárový kód a kamerový systém zaznamenává během třídícího procesu cestu každého balíku.
 
Kapacita zařízení je v tuto chvíli cca 3000 vytříděných balíků za hodinu. Centrální překladiště je tak schopno kvalitně zvládat vysoké objemy a urychlit ve finále i odjezdy doručovacích řidičů na jednotlivých pobočkách.  
 
„Současně investujeme také do modernizace třídících technologií na jednotlivých regionálních pobočkách. Budujeme spolehlivě fungující systém, který patří k nejmodernějším technologickým zařízením na slovenském logistickém trhu,“ uvádí Dušan Vilhan, obchodní ředitel skupiny Geis na Slovensku.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button