Logistika a sklady

GLS přebírá expresní balíkovou společnost Golden State Overnight

General Logistics Systems B.V. (GLS) dnes oznámila akvizici regionální expresní balíkové přepravní společnosti Golden State Overnight Delivery Service Inc. (GSO).

S přibližně 13,5 miliony doručených zásilek ročně je GSO přední regionální poskytovatel přepravních služeb v Kalifornii. GLS tímto krokem získává konkrétní a cílenou pozici na trhu v tomto regionu. GSO poskytuje expresní doručení, pozemní a nákladní přepravní služby především pro B2B zákazníky z různých odvětví. Provozuje síť „Hub-and-Spoke“ s 36 přepravními uzly a má přibližně 1 900 zaměstnanců.
 
Rico Back, generální ředitel skupiny GLS řekl: “Nabytí společnosti GSO je v souladu s naší strategií důkladné a cílené geografické expanze. GSO působí na atraktivním regionálním trhu, který zastupuje pátou největší světovou ekonomiku a nabízí GLS příležitost k růstu v rámci svých stávajících aktivit.”
 
Cena za 100 % akcií společnosti GSO je 90 miliónů dolarů (přibližně 2,1 miliardy Kč, která bude financována ze stávajících zdrojů. Společnost byla převzata bez závazků a pohledávek. Za fiskální rok, končící 31. března 2016, GSO dosáhla tržeb ve výši 114 miliónů dolarů.
 
GSO bude plně konsolidována s GLS , řízena ale bude jako samostatná jednotka. Společnost byla založena v roce 1995 současnou ředitelkou Danou Hyatt, která bude řídit společnost i nadále, společně se současným manažerským týmem GSO.
 
GLS v České republice a v Evropě
GLS General Logistics Systems B.V. (s sídlem v Amsterdamu)zajišťuje spolehlivé, vysoce kvalitní služby přepravy balíků pro více než 220.000 zákazníků v Evropě, doplněné logistickými a expresními službami. V České republice je zastoupena svojí dceřinou společnosti GLS CZ s.r.o. se sídlem v Jihlavě. “Lídr kvality v evropské balíkové přepravě”, to je hlavní motto GLS a udržitelný rozvoj je jednou z klíčových hodnot. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností, skupina GLS provozuje síť pokrývající 41 evropských zemí a se zbytkem světa je propojena přes smluvní partnery. GLS má k dispozici 41 centrálních třídících středisek a více než 700 dep. Se svou pozemní sítí je GLS jedním z předních poskytovatelů balíkových služeb v Evropě. 14.000 zaměstnanců zpracuje 431milionů balíků ročně. Každý den vyjíždí na silnice okolo 20.000 automobilů GLS. Ve finančním roce 2015/16 GLS dosáhla obratu 2.2 miliardy eur.
 
 
GSO
GSO, která byla založena v roce 1995, doručuje prostřednictvím 36 poboček více než milión zásilek měsíčně napříč Kalifornií, Arizonou, Nevadou a Novým Mexikem. Zákazníci GSO využívají prvotřídní služby za atraktivní ceny, včetně nakládek v pozdních hodinách, ranního doručení, služeb zákaznického servisu a on-line sledování zásilek.
 

Přečtěte si také

Back to top button