Logistika a sklady

HOPI prodlužuje nájem v průmyslovém parku PointPark Prague D1

Česká logistická společnost HOPI s.r.o. prodloužila nájemní smlouvu na 45 045 m2 skladových prostor a 1 135 m2 kancelářských prostor v průmyslovém parku PointPark Prague D1.

Společnost HOPI využívá od roku 2006 prostory v PointParku Prague D1 jako distribuční centrum pro několik mezinárodních zákazníků, např. Procter & Gamble. Skladová budova byla před několika lety upravena tak, aby přispívala k ekologickému pojetí byznysu firmy HOPI. K modifikacím patřila instalace solárních panelů a úsporného inteligentního osvětlení, které společně napomohly výraznému snížení roční produkce CO2 firmy HOPI v objektu a k redukci celkových provozních nákladů společnosti o 66 %.
 
PointPark Prague D1 se nachází u Strančic, asi 16 km od Prahy, přímo u dálnice D1 ve směru na Brno a Bratislavu. Výstavba logistického parku byla zahájena na konci roku 2005 a v současnosti je pronajato 98 % plochy stávajících tří budov (136 200 m2). Brzy se park rozroste o další budovu s rozlohou 20 000 m2, která je momentálně ve výstavbě, a PointPark Properties (P3) vlastní v lokalitě u dálnice D1 ještě další pozemky s platnými stavebními povoleními, která umožňují okamžitou výstavbu dodatečných 20 000 nového projektu na míru. Kromě HOPI patří k nejdůležitějším nájemcům PointPark Prague D1 firmy DB Schenker, AutoKelly a PST CLC.
 
Rodinná firma HOPI byla založena v České republice v roce 1992 a od té doby se rozrostla na jednu z nejvýznamnějších středoevropských logistických společností, která působí v celém tomto regionu. V roce 2012 obdržela společnost HOPI od firmy Procter & Gamble (P&G) prestižní označení „Business Partner of the Year“, kterým se může pochlubit pouhých 73 dodavatelů z celého světa a které se dostává společnostem soustavně poskytujícím služby na vysoké úrovni podle interního systému řízení činnosti P&G.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button