Logistika a sklady

IKEA novým nájemcem v Ostrava Business Parku

Společnost Contera Management dokončila výstavbu nového výdejního skladu společnosti IKEA Česká republika o celkové velikosti cca 4,500 metrů čtverečních v nové fázi Ostrava Business Parku v části Kunčičky.

Externí výdejní sklad otevřel ve středu 15. dubna. Při hledání vhodného prostoru pomáhal průmyslový tým Cushman & Wakefield, který zorganizoval developerský tendr.
 
„IKEA Česká republika potřebovala moderní a reprezentativní sklad v blízkosti jejich obchodního domu. Umístění a možnost nové výstavby na míru, kterou Contera nabídla, splnila veškeré technické a časové požadavky. Jedná se o první externí výdejní sklad pro obchodní dům IKEA v Ostravě,” uvádí Laurent Jechoux, senior konzultant v průmyslovém odděleni společnosti Cushman & Wakefield.
 
Contera tímto skladem pokračuje s rozvojem parku a revitalizací původního brownfieldu. Ostrava Business Park má nyní cca 21,000 metrů čtverečních zastavěných ploch a umožňuje výstavbu dalších 40,000 metrů čtverečních.
 
Dušan Kastl, Partner / Project Development Manazer ve společnosti Contera, říká:  „S projektem Ostrava Business Park se lokalita Ostrava – Kunčičky výrazně proměnila. Původně zanedbaná brownfieldová lokalita se mění zejména díky klientům jako je společnost IKEA ČR, kteří jí tak dali šanci na další rozvoj. V letošním roce přivítáme několik dalších klientů. Ve druhém čtvrtletí 2015 bude zahájena výstavba minimálně dalších 15.000 m2, pro které jsou již zajištěni budoucí nájemci.“
 
Švédská společnost IKEA má v České republice čtyři obchodní domy a nyní provozuje tři výdejní sklady.
 
„V IKEA se neustále snažíme vylepšovat služby poskytované zákazníkům. Díky novému výdejnímu skladu se výrazně zvýší dostupnost našich produktů a bytových řešení i komfort nakupování,“ říká Lubomír Zákopčan, ředitel obchodního domu IKEA Ostrava a dodává: „Jedná se o největší rozšíření našeho obchodního domu od jeho otevření v roce 2001. Je spojené s celkovou investicí ze strany IKEA ve výši několika desítek milionů korun.“
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button