Logistika a sklady

Krátké aktuality DB Schenker – prosinec 2012

DB Schenker je partnerem veletrhu Eurotrans 2013. Rozšiřuje taky možnosti sledování námořních zásilek.

DB Schenker je partnerem veletrhu Eurotrans 2013
DB Schenker je oficiálním partnerem a dopravcem veletrhu Eurotrans, který představí všechny druhy dopravy spolu a věnuje se také oblasti logistiky. Výstava bude mít svou premiéru v září 2013 na brněnském výstavišti a naváže na tradiční veletrhy Autotec a Transport a Logistika.
 
Návštěvníci veletrhu se mohou těšit na originální výstavu ŽEL-RAIL, a také na odbornou konferenci na téma železniční dopravy. „Jsme velice potěšeni, že můžeme spolupracovat na unikátním mezinárodním dopravním veletrhu. Brněnské výstaviště je pro prezentaci kolejových vozidel a železniční tématiky ideálním místem, protože kromě vlastní vlečky a kolejiště poskytuje také dostatek kvalitní kryté i venkovní výstavní plochy a konferenčních prostor,“ říká Miroslav Horák, manažer pobočky společnosti Schenker v Brně.
 
Společnost DB Schenker se letos logisticky podílela na řadě významných veletržních akcí. Byly mezi nimi  mezinárodní veletrh zemědělské techniky Techagro, stavební veletrh IBF a Mezinárodní strojírenský veletrh, který je největší výstavou svého druhu ve střední a východní Evropě.
 
 
DB Schenker rozšiřuje možnosti sledování námořních zásilek
Společnost DB Schenker umožňuje svým zákazníkům neustálý přehled o jejich zásilkách během námořní přepravy, a to díky unikátnímu zařízení smartbox. Multifunkční přístroj využívá GPS jednotku pro lokalizaci polohy a sledování fyzikálních vlivů, které na zásilku působí. Přepravní kontejnery, jež jsou opatřeny touto monitorovací technologií, jsou vhodné především pro převoz křehkých nebo teplotně citlivých zásilek. V případě poškození zboží senzor určí, za jakých okolností došlo k defektu.
 
„Monitorovací zařízení smartbox je v oblasti námořní průlomovým vynálezem. Snažíme se neustále zlepšovat služby, které mohou zákazníkům ulehčit přehled o stavu zásilky,“ říká Radek Duda, manažer pro námořní přepravy společnosti Schenker.
 
Smartbox lze rozdělit podle počtu funkcí na pět variant. Nejvyšším stupněm živého sledování pohybu je Smartbox premium, které vyhodnocuje například polohu, teplotu, vlhkost, vibrace, náklon, světlo, detekci násilného vniknutí a další ukazatele.
 
DB Schenker – držitel titulu 3PL Executive Excellence Award 2009
DB Schenker – držitel titulu Námořní přepravce roku 2008
 
Profil DB Schenker
DB Schenker je jedním z předních světových poskytovatelů integrovaných logistických řešení a globálních spedičních služeb. Realizuje mezinárodní toky zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy. Je specialistou na řízení dodavatelských řetězců tzv. Supply Chain Management – poskytování komplexních logistických řešení, která organizují celý dodavatelský řetězec od přeprav, skladování a distribuce až po řízení toku informací. Kromě inovačních řešení nabízí komfort komplexních služeb, individuální přístup, vysokou profesionalitu a oporu spolehlivého partnera. Disponuje veškerými možnostmi celosvětového know how a technického, technologického i kapitálového zázemí.
Celosvětová síť DB Schenker zahrnuje 130 zemí, kde zaměstnává přes 91 tisíc spolupracovníků. Na každém kontinentu jsou pobočky DB Schenker klíčem k těsné blízkosti k zákazníkům, uspokojují nejvyšší technické požadavky a umožňují organizovat přepravu zboží po celém světě. DB Schenker je součástí německého koncernu Deutsche Bahn a zahrnuje divizi logistiky DB Schenker Logistics a divizi železniční nákladní dopravy DB Schenker Rail.

V České republice má DB Schenker prostřednictvím Schenker spol. s r. o. silné zastoupení – 800 kvalifikovaných spolupracovníků na 18 pracovištích po celé České republice. Díky tomu dokážeme být svým zákazníkům a obchodním partnerům co nejblíže a pružně reagovat na jejich požadavky. Při poskytování služeb dbáme na ochranu životního prostředí a zdrojů. Rovněž přebíráme aktivní roli při utváření sociálního a ekonomického prostředí a snažíme se přinášet užitek nad rámec společnosti. Společnost Schenker patří podle žebříčku Czech Top100 z roku 2010 mezi 150 nejvýznamnějších firem v České republice.

 

Přečtěte si také

Back to top button