Logistika a sklady

Linde Material Handling: ujeli jsme milion kilometrů s CNG

Flotila firemních osobních vozů společnosti Linde Material Handling (Linde MH) Česká republika, dodavatele manipulační techniky, najela milion kilometrů na stlačený zemní plyn.

Roční úspory Linde MH ČR na pohonných hmotách tak přesahují 750 tisíc korun. Společnosti přitom nejde jen o ekonomické úspory, ale také o principy udržitelného rozvoje a ochranu životního prostředí. Linde MH Česká republika je vedoucím dodavatelem vysokozdvižných vozíků na pohon CNG u nás.
 
Na pozadí této souvislosti a na základě důkladné analýzy se Linde MH Česká republika rozhodlo zřídit vlastní plnicí stanici pro osobní vozy a přejít s firemním vozovým parkem na tento úsporný a ekologický pohon. „Rychlá návratnost investic, citlivost k životnímu prostředí a samozřejmě podstatná finanční úspora jsou důvody, které nás přesvědčily,“ říká Jindřich Kotyza, jednatel firmy Linde Material Handling Česká republika s.r.o.
 
Od poloviny roku 2012, kdy byla plnicí stanice v sídle firmy v pražských Malešicích vybudována, pořídilo Linde MH Česká republika postupně 18 vozů s pohonem na stlačený zemní plyn značky Volkswagen. Průměrný náklad firemní flotily na jeden kilometr činí u 4 vozů VW Passat a 13 vozů VW Touran 1,4 TSI 1,22 Kč.
 
Nejnovější a zároveň nejmenší model VW up! jde s náklady ještě níže – jeden ujetý kilometr stojí 0,81 Kč. Roční provoz flotily, ve které každý vůz najede cca čtyřicet tisíc kilometrů, pak dosahuje při využití nákladové ceny CNG z vlastní plnicí stanice úspor ve výši téměř tři čtvrtě milionu korun oproti dieselovým automobilům. „Osvědčený model, ve kterém vidíme budoucnost manipulační techniky i firemních flotil, proto nabízíme také našim zákazníkům,“ doplňuje Jindřich Kotyza z Linde MH Česká republika.
 
Linde MH Česká republika nabízí na českém trhu vysokozdvižné vozíky na stlačený zemní plyn již od roku 2006 a získalo mnoho zkušeností jak s provozem vozíků a osobních automobilů, tak se související výstavbou plnicích stanic. V rámci CNG projektů vystupuje Linde MH Česká republika v roli generálního dodavatele a zajišťuje dodávku i následný servis plnicích stanic.
 

Přečtěte si také

Back to top button