Logistika a sklady

Logistiku DB Schenker vede nově Kateřina Říhová. Dlouholetý jednatel Vladimír Handl naopak odchází po 30 letech do důchodu

Do nejvyššího vedení společnosti DB Schenker usedla další žena. Kateřina Říhová přijala nabídku na pozici ředitelky provozu logistiky.

Kateřina Říhová má o moderní logistice jasnou představu: „Dnešní logistika je velmi dynamická a náročná, a tak nemůžeme být jen dodavatelem logistických služeb, ale musíme spolupracovat se zákazníkem jako partneři.“ V logistice se pohybuje více než čtvrt století, z toho 18 let pracuje v DB Schenker, kam nastoupila jako logistická manažerka pověřená řízením centra v Rudné u Prahy. Později se začala specializovat na logistické projekty, až stanula v čele útvaru, který se zabývá přípravou a implementací nejsložitějších zákaznických projektů.

Přečtěte si také

Její organizační talent, dlouholeté zkušenosti, prozákaznický přístup i schopnost vedení lidí ji letos na jaře přivedl k nabídce ředitelky provozu logistiky. Ve své pozici odpovídá za provoz ve 14 logistických centrech DB Schenker v České republice a řídí práci 600 stálých zaměstnanců. „Náročnější dobu pro kariérní posun jsem si nemohla vybrat,“ komentuje s nadsázkou sportovně založená manažerka složité období koronakrize, které proměnilo podobu byznysu i v logistice. „Pevně věřím, že brzy dojde opět k ekonomickému oživení a návratu běžného života do normálu,“ dodává.

Veterán logistiky, který zakládal první pobočku Schenker v ČR

Jméno JUDr. Vladimíra Handla se se společností DB Schenker pojí bezmála třicet let. V roce 1991 se zasloužil o založení první pobočky koncernu DB Schenker v České republice a na různých manažerských pozicích se podílel na jejím dalším rozvoji. Od roku 2011 zastával funkci jednatele společnosti a ředitele správního úseku, a to až do začátku letošního roku, kdy se rozhodl odejít do penze. „Spolupráce s Vladimírem Handlem byla pro nás vždy velkou inspirací, a to jak jeho práce s lidmi, tak jeho bohaté právní zkušenosti, které jsme mnohokrát využili a ocenili,“ říká ředitel společnosti DB Schenker Tomáš Holomoucký.

Přečtěte si také

Back to top button