Logistika a sklady

Nejúspěšnějším regionem pro AZKAR je východní Španělsko

Společnost AZKAR, která se stala předmětem akvizice mezinárodního logistického providera společnosti DACHSER na sklonku roku 2012, se úspěšně začlenila do rodiny DACHSER.

V loňském roce vygenerovala obrat ve výši téměř 570 milionů euro a odeslala 9,7 milionů zásilek. Nejúspěšnějším regionem společnosti Azkar se stal východ Španělska. Azkar East, který jen v loňském roce dosáhl obratu ve výši 160 milionů euro, pokrývá celé Katalánsko a oblast Levante a společnost Azkar v něm provozuje celkem 15 poboček.
 
Největší pobočka Azkar Sant Boi poblíž Barcelony se rozkládá na 18.000 m2 a disponuje 15.000 m2 skladových ploch. Budova cross dockového skladu má celkem 122 nákladních ramp a 10 ramp vjezdových a je vybavena automatickou třídicí linkou pro balíkové přepravy. Souběžně zde probíhají logistické operace sběrné i balíkové služby. Pobočka v Sant Boi každý den přijme 4.000 zásilek a do destinací  na Pyrenejském poloostrově jich odešle více než 3.800. Celkem tak na příjmu a výdeji zásilek každý den zmanipuluje až 760 tun zboží.
 
Díky integraci do skupiny DACHSER nabízí AZKAR svým zákazníkům snadnější přístup na nové trhy, ale také nová řešení, jako jsou například logistika pro hobby markety DIY-Logistics nebo specializované služby pro chemický průmysl – Chem-Logistics. Ostatní členové skupiny DACHSER zase profitují z husté sítě poboček společnosti AZKAR na Pyrenejském poloostrově a optimálně nataktovaných  pravidelných denních linek, které tento region spojují s destinacemi v celé Evropě.
 
 

Přečtěte si také

Back to top button