Logistika a sklady

Nový obchodní ředitel AWT

Novým obchodním ředitelem mezinárodní dopravní a logistické skupiny AWT se od 1. září 2015 stane Viktor Bystrian (37).

Ve skupině AWT působí na řídících obchodních pozicích již od roku 2008. Podílel se například na rozvoji kombinované dopravy ve skupině, na růstu a využití terminálu v Ostravě-Paskově, nebo na expanzi logistických služeb poskytovaných v segmentu automobilového průmyslu. Jeho manažerské zkušenosti a rozsáhlé odborné znalosti dopravního trhu jsou výborným základem pro zastřešení komplexního obchodního rozvoje skupiny AWT. Současně bude jeho úkolem úzká spolupráce a rozvoj obchodních synergií s novým akcionářem skupiny AWT, polským logistickým operátorem PKP Cargo S.A.
 
Viktor Bystrian získal ekonomické vzdělání na Universitě Mateja Bela na Slovensku, studoval také marketing, management a obchodní právo v USA a logistiku a management námořní dopravy v Dánsku. Od roku 2002 získával zkušenosti v rejdařské společnosti Maersk, kde byl zodpovědný za řízení železničního oddělení a rozvoj intermodální dopravy střední a východní Evropy.
 
Jsem přesvědčen, že svěřujeme řízení obchodních aktivit skupiny AWT do správných rukou. Viktor Bystrian je velmi zkušený manažer, který během své kariéry dosáhl řady výborných obchodních výsledků. Jeho znalosti a zkušenosti na železničním a logistickém trhu nám pomohou ke splnění cílů, které jsou před námi. Mezinárodní přehled bude moci uplatnit také pro využití potenciálu spojení AWT s PKP Cargo a přinést tak našim zákazníkům nové dopravní možnosti a rozvoj poskytovaných služeb,“ komentuje volbu nového obchodního ředitele Zbigniew Klepacki, generální ředitel skupiny AWT.
 
Viktor Bystrian nahradí současného obchodního ředitele Edina Sose, který v červnu na svou funkci rezignoval k datu 31. srpna 2015. Přechodné období, do doby nástupu Viktora Bystriana, bude věnováno postupnému předávání obchodních aktivit skupiny AWT.
 

Přečtěte si také

Back to top button