Logistika a sklady

P3 dodá v Německu společnosti Peugeot Citroën distribuční centrum „příští generace“ o rozloze 20 000 m2

Společnost P3, vlastník průmyslových nemovitostí s celoevropskou působností, zahájila práce na distribučním centru pro náhradní díly firmy Peugeot Citroën Deutschland GmbH v Niedersachsenparku v Neuenkirchenu.

Projekt, který P3 staví v severozápadním Německu na míru (BTS – Build-To-Suit), bude mít rozlohu více než 20 000 m2.
 
Toto centrum představuje vůbec první development „nové generace“ realizovaný společností P3 v západní Evropě. Jeho projekt i realizace odpovídají nejvyšším environmentálním standardům na úsporu energie i provozních nákladů. Díky této nové budově se portfolio P3 v Německu, které aktuálně zahrnuje osm nemovitostí, rozšíří na 307 791 m2. Objekt bude fungovat jako centrální hub, z kterého bude společnost Peugeot Citroën zajištovat distribuci náhradních dílů po celém Německu a do dalších zemí EU.
 
Projekt ponese název P3 Niedersachsenpark a celkový rozsah evropského portfolia P3 díky němu vůbec poprvé přesáhne 3 000 000 m2.
 
Pro novou budovu byl v parku vymezen prostor o rozloze 4 hektary. Objekt nabídne nejen 17 000 m2 skladových prostor, ale také 1 053 m2 kanceláří a celkem 2 098 m2 v mezaninu, což umožní budoucí rozšíření. Stavba má být dokončena v dubnu 2016.
 
Jürgen Diehl, nový výkonný ředitel P3 pro Německo, v této souvislosti uvedl: „Tato budova pro nás představuje závazek vůči Německu a západní Evropě, kde chceme i nadále rozšiřovat naše portfolio další výstavbou a poskytovat zákazníkům řešení BTS reflektující jejich konkrétní potřeby. Se společností Peugeot Citroën úzce spolupracujeme na tom, aby nové prostory maximálně vyhovovaly jejímu provozu, a to nejen z hlediska aktuálních potřeb, ale také pokud jde o snadnou modifikaci na základě jejích budoucích požadavků. Důležitou roli hraje také vynikající strategická poloha parku – s ohledem na přeshraniční byznys této společnosti.“
 
Ve spolupráci se společností Peugeot Citroën začlení P3, specializovaný vlastník, developer a správce průmyslových nemovitostí s celoevropskou působností, do budovy řadu zařízení k úspoře energie a zajištění ekologického provozu. Jedná se například o nosné konstrukce z lamelového lepeného dřeva, energeticky úsporný plášť a inteligentní systém osvětlení. Využívat bude možné rovněž stanice pro nabíjení automobilů na elektrický pohon. Distribuční centrum bude disponovat osmi nakládacími můstky, deseti vjezdy pro dodávkové automobily a světlou výškou 10 metrů. Doplňovat jej dále bude parkoviště pro 60 aut.
 
Niedersachsenpark se nachází v severozápadní části Dolního Saska nedaleko dálnice A1. Výhodou je vlastní sjezd z dálnice Neuenkirchen-Vörden a přímé napojení na dálnici A30 (25. km, sjezd Osnabrueck/Lotte). Vynikající poloha parku umožňuje snadné spojení se severozápadní částí Německa a s Porúřím a napojení na trasy vedoucí do sousedního Nizozemska a Dánska. V parku působí více než 52 společností, jako jsou například Adidas, Grimme Landmaschinenfabrik či Adolf Würth GmbH & Co.
 

Přečtěte si také

Back to top button