Logistika a sklady

P3 na jaře zahájí největší spekulativní výstavbu: 60 000 m2 v P3 Lovosice

Jeden z nejnovějších průmyslových parků v portfoliu developera a správce průmyslových nemovitostí P3 Logistic Parks začne na jaře rozšiřovat své kapacity.

Hala A se z nynějších 30 000 m2 na jaře letošního roku začne rozrůstat o dodatečných 60 000 m2, které budou pro potenciální nájemce k dispozici ještě letos. Vznikne tak dosud největší hala (90 000 m2) v českém portfoliu P3.

Už před odlitím posledního kubíku betonu podlahy hrubé stavby v červnu 2018 měla společnost P3 Logistic Parks s lovosickým areálem velké plány. Díky skvělému napojení na exity 45 a 48 dálnice D8, blízkosti železničního kontejnerového překladiště na trase Budapešť – Vídeň – Berlín v sousedství parku nebo dvoukilometrové vzdálenosti do říčního přístavu na Labi je o prostory v parku velký zájem – ještě před zahájením stavby si zmíněných 30 000 m2 objednala na míru společnost FM Logistic. V rozšířené hale budou k dispozici jednotky již od 5 000 m2.

Podle Tomáše Míčka, ředitele P3 pro Českou republiku, se firmy bez ohledu na předmět činnosti potýkají z hlediska průmyslového developmentu s obdobnými výzvami. „Nezáleží na tom, jestli chce klient v průmyslovém parku pouze skladovat a distribuovat zboží nebo i něco vyrábět – všichni chtějí hlavně dostatek schopných zaměstnanců a co možná nejlepší napojení na dopravní infrastrukturu. Park P3 Lovosice všechny tyto aspekty splňuje na jedničku.“

Strategická poloha parku je jedním z hlavních důvodů, proč si je P3 Logistic Parks jistá, že halu brzy zaplní. „45 kilometrů do Prahy, 85 kilometrů do Drážďan a 190 kilometrů do Lipska – navíc po nové dálnici – to všechno jsou nesporné výhody, které ocení jak logistické společnosti, tak výrobní firmy napojené na německý automobilový průmysl,“ dodává Tomáš Míček.

Developer P3 při plánování parku, ve kterém najde práci až několik stovek lidí, pamatuje nejen na komfort zaměstnanců, ale i místních obyvatel. Kromě toho, že je park P3 Lovosice snadno dostupný třemi linkami městské hromadné dopravy, je pro ty, kteří do práce přijedou po vlastní ose, přichystán dostatek parkovacích míst. Pro místní je pohodlně dostupný i pěšky nebo na kole. Osvětlení stávajících i nových budov zajistí šetrná a ekologická LED světla. Pro zvýšení tepelného komfortu a energetické efektivity pak developer opět chystá zesílený fasádní panel a izolované nakládací můstky. V parku také vznikne přírodní biotop, který má spolu se stromy a keři tvořit optickou a zvukovou bariéru oddělující průmyslovou zónu od obce Lukavec.

V těsné blízkosti lovosického areálu se pak nachází další nemovitost z portfolia P3 – park P3 Lovosice Cargo, který je dlouhodobě celý obsazený jediným nájemcem z oblasti nákladní železniční dopravy. P3 bude v Lovosicích po dokončení celého parku spravovat více než 168 000 m2 průmyslových ploch.

Přečtěte si také

Back to top button