Logistika a sklady

P3 předala v Německu společnosti Peugeot Citroën distribuční centrum o rozloze 20 000 m2

Společnost P3, vlastník, developer a správce průmyslových nemovitostí s celoevropskou působností, předala 25. dubna 2016 společnosti Peugeot Citroën Deutschland GmbH projekt na míru (BTS) – distribuční centrum pro náhradní díly – v P3 Niedersachsenparku v Neuenkirchenu.

Společnost patří do francouzské skupiny PSA, druhého největšího výrobce automobilů v Evropě. Centrum v P3 Niedersachsenparku se nachází v blízkosti dálnice A1 a bude fungovat jako centrální sklad společnosti a distribuční hub pro Německo a další země EU. PSA bude používat budovu také pro řízení distribuce náhradních dílů a příslušenství pro e-commerce platformu „Mister Auto“.
 
P3 dokončila projekt dle plánu za méně než sedm měsíců. V říjnu 2015, pouhé čtyři týdny po zahájení prací, tým oslavil vztyčení prvního sloupu budovy, který byl důležitým milníkem ve výstavbě. 25. dubna 2016 PSA převzala budovu, která zahrnuje 17 000 m2 skladových prostor, 1 053 m2 kanceláří a mezanin o rozloze 2 098 m2. Objekt byl postaven na klíč a byl připraven pro využití k plnému provozu ihned po předání.
 
Díky spolupráci silného mezinárodního týmu se podařilo projekt dokončit v nejkratším možném čase. Terry Chung, ředitel oddělení výstavby a developmentu společnosti P3 uvedl: „V P3 si zakládáme na nadstandartních vztazích se zákazníky. Vždy se snažíme vybudovat si s nimi pevné vztahy a usilujeme o to, abychom co nejlépe porozuměli jejich podnikání. Na základě tohoto osvědčeného přístupu se našemu francouzsko-německému týmu P3 a PSA podařilo postavit ideální distribuční centrum, které je plně v souladu s komplexními dlouhodobými požadavky dodavatelského řetězce PSA.“
 
Jürgen Diehl, výkonný ředitel P3 pro Německo, v této souvislosti řekl: „Jedná se o první budovu, kterou společnost P3 v Německu postavila. Ve spolupráci se zákazníkem jsme navrhli centrum, které splňuje nejen požadavky globálních dodavatelských řetězců automobilového průmyslu, ale také naše vlastní vysoké standardy. Jako dlouhodobý vlastník klademe při realizaci zvláštní důraz na nejvyšší environmentální standardy na úsporu energie i optimalizaci provozních nákladů.“
 
Samotnou výstavbou byla pověřena společnost GSE Deutschland GmbH. Distribuční centrum zahrnuje osm nákladních můstků a deset vjezdů pro dodávky. V budově jsou nainstalovány nosné konstrukce z lamelového lepeného dřeva, které v porovnání s běžnou střešní konstrukcí ušetří 410 tun emisí CO2. Má také energeticky efektivní obvodový plášť, je vybavena solárními panely pro ohřev vody a dobíjecími stanicemi pro elektromobily.
 
Niedersachsenpark se nachází v severozápadní části Dolního Saska nedaleko dálnice A1. Výhodou je vlastní sjezd z dálnice Neuenkirchen-Vörden a přímé napojení na dálnici A30 (25 km ke křižovatce Osnabrueck/Lotte). Vynikající poloha parku umožňuje snadné spojení se severozápadní částí Německa a s Porúřím a napojení na trasy vedoucí do sousedního Nizozemska a Dánska. Poblíž parku působí společnosti jako Adidas, Grimme Landmaschinenfabrik či Adolf Würth GmbH & Co.
 
Skupina PSA, za kterou stojí tři světově proslulé značky Peugeot, Citroën a DS, prodala po celém světě v roce 2015 celkem 3 miliony vozů. Jako druhý největší výrobce automobilů v Evropě dosáhla skupina v roce 2015 obratu 54 miliardy eur. PSA je evropskou jedničkou z hlediska emisí CO2. Průměrné emise CO2 v roce 2015 činily 104,4 g/km. PSA je také lídrem v oblasti tzv. propojených automobilů (automobily, které jsou prostřednictvím bezdrátového připojení neustále online a díky internetu jsou také propojena s dalšími přenosnými zařízeními ve vozidle i mimo něj), s flotilou čítající 1,8 milionu takových vozidel na silnicích po celém světě. Její aktivity zahrnují i financování (Banque PSA Peugeot Citroën Finance) a výrobu automobilového příslušenství (Faurecia).

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button