Logistika a sklady

PNS zdvojnásobila kapacitu pro třídění novin, časopisů a obálek

První novinová společnost (PNS), největší distributor tisku do prodejní sítě v Česku, spustila novou třídící linku, která doplnila další speciální linku uvedenou do provozu již během podzimu. Společnost díky ní jako jediná ve střední Evropě dokáže spolu s časopisy automatizovaně třídit všechny běžně používané velikosti obálek.

První novinová společnost se díky speciální nové lince stala jediným distributorem tisku ve střední Evropě, který dokáže v rámci jednoho procesu strojově třídit všechny běžné formáty obálek a časopisů. Třídění časopisů a adresných zásilek tak mají v PNS na starosti již dvě chytré linky. Instalací druhého zcela nového stroje se PNS podařilo kapacitu strojového třídění navýšit na dvojnásobek.

Nová třídící linka PNS ještě před spuštěním (FOTO: PNS)

Desítky tisíc obálek a časopisů za hodinu

Díky nové třídicí lince nyní První novinová společnost dokáže během jedné hodiny roztřídit až 60 tisíc obálek nebo 24 tisíc časopisů. V rámci pokročilé automatizace také zpracovává nejen procesy předcházející samotné distribuci tiskovin, ale rovněž i reverzní logistický proces, tedy zpracování remitendy neboli neprodaných výtisků. Nasazení nových systémů také pomůže ušetřit náročnou manuální práci a současně snížit chybovost.

Nová linka je unikátem ve střední Evropě (FOTO: PNS)

Rychlejší odbavení distribučních požadavků

Integraci celého systému, který je postaven na linkách německého koncernu Böwe Systec, zajistila společnost aeqoom technologies. Ta rovněž optimalizovala i návazné procesy a vyvinula také speciální vozíky pro transport tisku a obálek mezi jednotlivými pracovišti. „Nová linka se doplňuje se stávající linkou instalovanou v minulém roce. To nám umožňuje odbavit veškeré požadavky na distribuci výrazně rychleji. Činnost obou linek koordinuje speciální na míru vytvořený software od aeqoom technologies. Jejich chod tak můžeme flexibilně upravovat, pokud taková akutní potřeba vyvstane,“ dodává Ondřej Vaňha z První novinové společnosti.

Dodavatelem technologie je německý Böwe Systec (FOTO: PNS)
Back to top button