Logistika a sklady

PPL vozí zdarma roušky. Najednou jich ale musíte poslat minimálně 30.

Společnost PPL ode dneška nabízí přepravu roušek zdarma soukromým osobám, které je chtějí zaslat neziskovým organizacím nebo zdravotnickým zařízením. Ta se stále potýkají s jejich nedostatkem, a to včetně Charity České republiky. Lidé tak mají možnost objednat si vyzvednutí roušek řidičem zdarma přímo u domovních dveří. Minimální počet k odeslání je 30 roušek. Zároveň však PPL nabádá všechny, aby si při předávání balíků zakrývali nos a ústa. Podle jejích statistik otevírá řidičům bez roušky stále 18 % lidí.

Novou službou chce PPL pomoct všem, kteří chtějí po domácku vyrobené roušky distribuovat do míst, kde stále chybí. Jen Charitě Česká republika schází v tuto chvíli asi 8 000 roušek pro její pracovníky a ty, kterým pomáhají.

Pomoci může každý

Pro objednání svozu roušek stačí vyplnit jednoduchý webový formulář umístěný na webových (bit.ly/rouškyproPPL) a facebookových stránkách PPL. Roušky je třeba zabalit jako běžný balík do kartonové krabice.

„Naši řidiči a zaměstnanci v posledních týdnech pracují v plném nasazení. Chceme ale využít naší sítě a zodpovědně pomoci tam, kde je to nejvíc potřeba. Svážením roušek přímo od lidí dokážeme jejich distribuci urychlit a doplnit tak zásoby tam, kde nyní chybí,“ vysvětluje Petr Horák, Managing Director PPL CZ s.r.o.. „Stačí nám sdělit, kde roušky vyzvednout, jaké organizaci je máme předat a kolik jich bude. Naši řidiči je v následujících dnech vyzvednou a doručí na dané místo. Může jít o místní polikliniku nebo třeba domov pro seniory,“ dodává Horák.

8 000 roušek pro nejvíce ohrožené

Jednou z organizací, která žádá veřejnost o zaslání roušek, je Charita ČR, která se každoročně stará o 40 000 pacientů nejrizikovějších věkových skupin. Naprostou většinu z nich tvoří pacienti v domácí zdravotní péči, za kterými pravidelně docházejí zdravotní sestry. Ochranné pomůcky nyní chybí jak samotným sestrám, tak i pacientům a jejich rodinám. V současnosti by jich Charita potřebovala asi 8 000. PPL bude na svých stránkách odpočítávat, kolik roušek Charitě stále chybí.

„Jsme moc vděční za to, že nám lidé nabízejí doma ušité roušky a že se k nám s pomocí PPL dostanou snáz. I díky tomu se roušky dostanou k těm, kteří nemají možnost si je ušít sami nebo to prostě nedokážou. Často se jedná o starší nebo nemocné pacienty, kteří jsou zranitelnější a naši pomoc potřebují,“ vysvětluje národní koordinátor pro mimořádné události Charity Česká republika Martin Zamazal.

Pětina lidí otevírá dveře bez roušky

Společnost PPL chce zároveň apelovat na všechny příjemce i odesílatele, aby dodržovali všechna hygienická opatření při předávání zásilek. „Náš interní průzkum ukázal, že 18 % lidí stále otevírá našim řidičům bez roušek. Mohou tak ohrozit nejen řidiče, ale i sebe. Pro tyto účely jsme vytvořili speciální video, ve kterém se snažíme lidem ukázat, jak co nejlépe chránit své i řidičovo zdraví,“ dodává Petr Horák. Lidé by se měli snažit za zboží platit e-shopům předem, umýt si ruce před i po předání zásilky, dodržovat vzdálenost alespoň 2 metrů od řidiče a čímkoliv si zakrývat ústa i nos, ideálně pak rouškou.

Jak se chovat při předání zásilky se můžete podívat na videu.

Pro objednání kurýra využijte stránek společnosti PPL.

Přečtěte si také

Back to top button