Logistika a sklady

Praha 1 hledá jiný model zásobování podniků v centru města

Praha 1 hledá jiný model, jak by mohly být zásobovány obchody či restaurace v centru metropole.

Současný stav totiž přináší řadu problémů. Zásobovací vozy blokují po celý den dopravu nebo stojí na chodnících, kde ničí dlažbu. ČTK to dnes řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09). Rada městské části si proto zadala zpracování studie, která by měla najít možné varianty zásobování Starého Města a Josefova. „Vím, že najít absolutně čisté řešení, které by vyhovovalo všem, je těžké,“ poznamenal Lomecký. 

    
Lidem podle něj vadí, že dosavadní zásobování je nekoordinované. Zásobovací vozy jsou v centru města po celý den. Kvůli svým rozměrům mají často potíž vejít se do křivolakých uliček, a při vykládání zboží tak blokují dopravu. Jinde zase stojí na chodnících a překážejí chodcům. Zároveň ničí chodníkovou dlažbu, poznamenal Lomecký. 

    
Problém podle něj není jednoduché vyřešit. Pokud totiž úřad povolí zásobování pouze v určitou dobu, sjedou se všechny vozy do centra najednou a zablokují dopravu. V nočních či ranních hodinách, kdy je provoz menší, si zas obyvatelé okolních domů stěžují na hluk. Firma, která studii pro radnici připraví, se má podle zadání zabývat i možností zřízení centrálních skladů. Z nich by si pak obchodníci zboží dováželi do svých provozoven.
 

Přečtěte si také

Back to top button