Logistika a sklady

Program DHL Supply Chain pro absolventy vysokých škol

Společnost DHL Supply Chain nabízí čerstvým absolventům vysokých škol z celého světa atraktivní program (Graduate Program), který je otevřen i studentům z České republiky.

Program se zaměřuje na rozvoj budoucích manažerů a každý rok o něj v regionu UKIFEEMEA (19 zemí zahrnujících Velkou Británii, Irsko, Francii, Maroko, východní Evropu, Střední východ a Afriku) projeví zájem asi 3 500 studentů. Od roku 2009 je program zastoupen i v regionu střední a východní Evropy.

Předpokladem pro účast v Graduate Programu pro české absolventy je dokončené vysokoškolské vzdělání a výborná znalost angličtiny. Program klade velký důraz na flexibilitu, potenciál pro vedení týmu a velmi dobré komunikační a organizační schopnosti.

Osmnáctiměsíční program zahrnuje tři půlroční stáže v různých pobočkách a odděleních logistické společnosti. Součástí programu je i vedení projektu z oblasti logistiky. Program dále doprovází šest dvoudenních až čtyřdenních studijních modulů, které jsou věnovány například manažerským dovednostem, rozvoji lidského kapitálu, prezentačním dovednostem a nakonec i kariérnímu rozvoji a prezentaci projektů. V průběhu programu také účastníci pracují v mezinárodním týmu na definovaném charitativním projektu. V loňském roce například zorganizovali letní tábor pro rumunské děti ze sociálně slabších rodin, který byl zaměřen na výuku angličtiny. Na tento projekt se jim podařilo získat více než 5 000 eur. 

„Absolventům pomáháme odstartovat kariéru v mezinárodní společnosti. Je to pro ně výborná příležitost seznámit se s prostředím velké firmy a načerpat zkušenosti z různých pracovních prostředí. Provádíme je osmnáctiměsíčním programem, při kterém plní pracovní povinnosti v různých týmech a současně procházejí školeními, která je přibližují k pozicím vedoucích manažerů. Pro každého z nich je to velká výzva, která jim pomáhá nasměrovat svou kariéru hned po ukončení vysoké školy,“ říká Ludmila Šubrtová, HR ředitelka společnosti DHL Supply Chain. Absolventi posledního programu byli slavnostně promováni v polovině února. „Většina absolventů pokračuje v DHL na nových pozicích, které jim byly v průběhu programu nabídnuty,“ doplňuje.

V letošním roce mají uchazeči možnost podávat přihlášky do Graduate Programu DHL Supply Chain nejpozději do poloviny května. Výběrové řízení proběhne v průběhu června a samotný program odstartuje v červenci 2012.

Přihlášku k výběrovému řízení a další informace o programu naleznete na www.dhl-graduates.comExternal Link.

 

Přečtěte si také

Back to top button