Logistika a sklady

Prologis investuje do druhého logistického parku v Plzni

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, oznámil, že fond Prologis European Logistics Fund (PELF) získal český logistický park Mountpark Pilsen.

Park, jehož původním vlastníkem byla společnost Mountpark Logistics EU, sestává z 43 700 metrů čtverečních neobsazených logistických prostor a tříhektarového pozemku určeného pro další výstavbu v rozsahu 10 000 metrů čtverečních. Nový název parku bude Prologis Park Pilsen II.
 
Park má pro logistiku vynikající umístění. Je situován u dálnice D5 spojující Prahu s Bavorskem, 16 kilometrů od Plzně v obci Přehýšov. Tato oblast je považována za vstupní bránu České republiky do západní Evropy a díky konkurenčním platům a vysoce kvalifikované pracovní síle jde o strategické výrobní centrum. V lokalitě Plzeň se jedná o druhou investici společnosti Prologis. Vlastní zde již plně obsazený park v obci Štěnovice s rozlohou 58 500 metrů čtverečních.  
 
„Plzeň je významným logistickým trhem a jako taková je předmětem našeho intenzivního zájmu. Akvizice poskytuje skvělou příležitost pro růst v regionu s vysokou poptávkou po prostorách,“ uvedl Martin Polák, senior viceprezident a ředitel Prologis pro region střední a východní Evropy, „Prologis Park
Pilsen-Štěnovice je jedním z nejúspěšnějších parků našeho českého portfolia. Druhý plzeňský park nám umožní vyhovět rostoucí potřebě našich zákazníků expandovat do klíčových oblastí na hlavní východozápadní dopravní tepně vedoucí do Německa.“
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button