Logistika a sklady

Prologis koupil ve střední Evropě nemovitosti o rozloze 230 000 metrů čtverečních

Nacházejí se v České republice, Polsku a na Slovensku.

Prologis, Inc. (NYSE: PLD), globální lídr v oblasti průmyslových nemovitostí, dnes oznámil, že Prologis European Properties Fund II (“PEPF II”) koupil portfolio o rozloze 230 000 metrů čtverečních v České republice, Polsku a na Slovensku.
 
Portfolio sestává z celkem 23 distribučních center třídy A včetně:
 
– 17 nemovitostí o celkové rozloze 163 000 metrů čtverečních v České republice. Prologis Park Prague-Rudna se nachází u dálnice D5, v blízkosti pražského letiště a nabízí přímé spojení s Německem;
– čtyř nemovitostí o celkové rozloze 55 400 metrů čtverečních ve Varšavě. Prologis Park Warsaw-Zeran se nachází blízko centra města, východně od dálnice A2, hlavní dopravní tepny; a
– dvou nemovitostí o celkové rozloze 11 600 metrů čtverečních na Slovensku v Bratislavě. Tyto budovy budou připojeny k Prologis Parku Bratislava včetně 7,8 hektarů pozemku, který nabízí možnost výstavby logistického prostoru o rozloze až 38 400 metrů čtverečních. 
 
Během jednání zastupovala společnost Prologis realitní agentura JLL. “Jsme potěšeni, že jsme koupili tyto velmi dobře umístěné logistické budovy za cenu zohledňující reprodukční náklady,“ řekl Philip Dunne, prezident společnosti Prologis pro Evropu, „jedná se o vysoce kvalitní nemovitosti, které doplní naše stávající portfolio. Především v případě pražského portfolia se jedná o dlouhodobě fungující park, který bude v nadcházejících letech profitovat z růstu dostupné pracovní síly.“ Prologis v Evropě k 30. červnu 2014 vlastnil a spravoval přibližně 14,3 milionů metrů čtverečních logistických distribučních prostor. 
 

Přečtěte si také

Back to top button