Logistika a sklady

Prologis postaví projekt na míru o rozloze 35 000 metrů čtverečních v Polsku

Projekt je čtvrtou stavbou na míru v Prologis Park Wroclaw V za posledních 24 měsíců.

Prologis, Inc. (NYSE: PLD), vedoucí globální vlastník, provozovatel a developer industriálních nemovitostí, dnes oznámil podpis smlouvy na vybudování skladu na míru pro polského maloobchodníka Eko Holding o rozloze 34 931 metrů čtverečních. Makléřem transakce byla jménem Eko Holding společnost Colliers International.   
 
Nová budova je umístěna v Prologis Park Wroclaw V a přiléhá k obchvatu města. Prostřednictvím křižovatky Wroclaw Bielany má snadné spojení s dalšími hlavními silnicemi v zemi. Park o celkové rozloze 70 hektarů bude nyní nabízet celkem více než 290 000 metrů čtverečních logistických prostor třídy A. Po dokončení stavby ji Prologis přihlásí k certifikaci BREEAM. Budova je čtvrtým projektem na míru za poslední méně než dva roky a následuje po smlouvách se společnostmi Tradis, UPM Raflatec a s velko- a maloobchodníkem s elektronikou.
 
„Konsolidace dodavatelského řetězce a rapidní nárůst počtu spotřebitelů i nadále ženou kupředu poptávku po logistické infrastruktuře ve střední Evropě,“ řekl Ben Bannatyne, ředitel společnosti Prologis pro střední a východní Evropu a dodal: „V rámci naší růstové strategie se tedy zaměřujeme na klienty z oblasti e-commerce, poslední transakce je důkazem úspěchu tohoto přístupu.“
 Prologis je největším vlastníkem a provozovatelem industriálních nemovitostí v Polsku s portfoliem o celkové rozloze přes 1,9 milionu metrů čtverečních.
 
O společnosti Prologis
Společnost Prologis Inc. je předním vlastníkem, provozovatelem a developerem průmyslových nemovitostí. Společnost se zaměřuje na globální i regionální trhy v Severní i Jižní Americe, Evropě a Asii. K 31. březnu 2012 měla společnost Prologis podíl (ať již v podobě úplného vlastnictví či investic a jak na konsolidované bázi, tak formou nekonsolidovaných společných podniků) v nemovitostech a developerských projektech o celkové ploše zhruba 51,5 milionu m2 ve 21 zemích světa. Společnost pronajímá moderní distribuční plochy více než 4 500 zákazníků včetně výrobců, maloobchodních prodejců, přepravců, poskytovatelů logistických služeb a jiných podniků.
 

Přečtěte si také

Back to top button