Logistika a sklady

Skvělé výsledky společnosti Prologis v Maďarsku během třetího čtvrtletí

V Maďarsku bylo pronajato 100 000 metrů čtverečních.

Prologis, Inc., mezinárodní vlastník, provozovatel a developer industriálních nemovitostí, dnes oznámil výsledky nájemních aktivit na maďarském trhu. Transakce uzavřené během třetího čtvrtletí, které se vyšplhaly přibližně na 100 000 m2, snížily míru neobsazenosti společnosti na maďarském trhu o 15 %. 
 
Nejvýznamnější transakce 
- Prodlouženípronájmu 29 100 metrů čtverečních společností Geodis Calberson Hungária Kft. v Prologis Park Budapest-Budaörs v budově DC1.
– Rozšíření pronájmu o 7 300 metrů čtverečníchspolečností Geodis Calberson Hungária Kft. v Prologis Park Budapest-Gyál. Došlo k navýšení již pronajímané plochy o rozloze 21 400 m2 v parku.
– Uzavření nové nájemní smlouvy na prostory o rozloze 5 200 metrů čtverečních s distribuční společností v Prologis Park Budapest-Harbor.
– Uzavření nové nájemní smlouvyo rozloze 4 800 metrů čtverečníchs cargo partnerem v Prologis Park Budapest-Gyál.  Společnost rozšířila spoji působnost v parku a zároveň prodloužila smlouvu o pronájmu na 16 100 metrů čtverečních.
– Rozšíření pronájmu o 4 900 metrů čtverečních v Prologis Park Budapest-Sziget společností  SE-CEE Schneider Electric Kft., která si v současné chvíli v parku pronajímá 24 800 metrů čtverečních.
 
„V Maďarsku pro nás bylo třetí čtvrtletí velmi náročné a úspěšné,“ řekl László Kemenes, vice president společnosti Prologis pro Maďarsko a Rumunsko, „během pouhých tří měsíců jsme pronajali přes 100 000 metrů čtverečních, což je téměř stejný výsledek jakého jsme dosáhli v obou předchozích čtvrtletích dohromady. Míra neobsazenosti našich parků je výrazně nižší než maďarský průměr a uzavření smluv této velikosti je v rámci maďarského trhu poměrně vzácné a tudíž velmi významné. Těší nás, že můžeme našim klientům poskytovat služby, se kterými jsou spokojeni a rozšiřovat portfolio našich klientů prostřednictvím nově uzavřených smluv.”
 
Portfolio společnosti Prologis v Maďarsku o celkové rozloze 495 000 metrů čtverečních se skládá z pěti parků umístěných v regionu kolem Budapešti (Gyál, Harbor Park, Százhalombatta, Szigetszentmiklós, Budaörs) a jednoho v Hegyeshalom. K 30. červnu 2012 je Prologis vedoucím poskytovatelem industriálních nemovitostí ve střední a východní Evropě s celkovou rozlohou portfolia 3,6 milionů metrů čtverečních umístěných v 38 distribučních parcích. 
 
O společnosti Prologis

Prologis, Inc. je přední mezinárodní vlastník, provozovatel a developer industriálních nemovitostí, který se zaměřuje na celosvětové i regionální trhy napříč Severní a Jižní Amerikou, Evropou a Asií. K 30. září 2012 společnost vlastnila či měla investice, ať již na konsolidované bázi, nebo prostřednictvím nekonsolidovaných joint ventures, nemovitosti a developerské projekty s celkovým odhadovaným objemem 52,5 milionů metrů čtverečních ve 21 zemích. Společnost pronajímá moderní distribuční nemovitosti více než 4 500 zákazníků včetně výrobců, maloobchodníků, přepravních společností, poskytovatelů logistiky třetím stranám a dalších podniků.

 

Přečtěte si také

Back to top button