Logistika a sklady

Společnost CTP slavnostně otevřela interaktivní podchod v IQ Ostrava

Společnost CTP ve spolupráci s městem Ostrava slavnostně představila a uvedla do provozu umělecký interaktivní podchod spojující administrativní komplex IQ Ostrava s městskou hromadnou dopravou, která vede do všech koutů Ostravy.

Projekt podchodu vznikl ve spolupráci architekta Václava Hlaváčka ze Studia Acht s malíři Markem Číhalem a Zdeňkem Sklenářem. Akce se zúčastnil také ostravský primátor Petr Kajnar a fotograf Jindřich Štreit, jehož fotografie zdobí interiéry IQ Ostrava.
 
Místní obyvatelé mohou být každý den součástí tohoto jedinečného díla, které spojuje kreativní využití světla, uměleckou malbu a ocel s vyspělou technologií. Z běžného podchodu, jakých jsou po celé zemi stovky, ne-li tisíce, se tak stalo umělecké a architektonické dílo, které vyjadřuje moderní Ostravu se všemi jejími aspekty.
 
Během slavnostní akce si hosté mohli prohlédnout nejen netypicky výtvarně řešený městský podchod a fotografie z prostředí Dolní oblasti Vítkovic, ale také velkoformátovou kresbu do pohledového betonu umístěnou ve foyer IQ Ostrava. 
Společnost CTP si dlouhodobě zakládá na dobrých vztazích s místními komunitami ve všech lokalitách, ve kterých provozuje své nemovitosti. Podobně jako v Ostravě, i v Brně v areálu Spielberk Office Centre společnost dokončila několik projektů, které přispívají k zlepšení místní infrastruktury. Jde například o lávku pro pěší a cyklisty přes řeku Svratku nebo podobně ztvárněný interaktivní podchod.
 

Přečtěte si také

Back to top button