Logistika a sklady

Společnost DHL Express získala třístou certifikaci TAPA

Významným úspěchem v oblasti bezpečnosti dopravy se může pyšnit společnost DHL Express.

Se svými třemi sty certifikovanými středisky je světovým lídrem v počtu zařízení s osvědčením TAPA kategorie A nebo B. První TAPA certifikát obdrželo zařízení DHL Express v malajském Penangu v roce 2001. V červnu 2014 získaly certifikaci organizace TAPA FSR kategorie A mezinárodní třídicí terminály v Praze a Ostravě. Celkem se certifikovaná zařízení nacházejí v 82 zemích, 96 jich je v Evropě, 87 v Asii a Tichomoří, 25 v Číně, 43 v Severní a Jižní Americe, 30 v subsaharské Africe a 19 na
Středním východě a v severní Africe.

Přečtěte si také

Adrian Whelan, ředitel Global Security DHL Express, říká: „DHL Express působí ve více než 220 zemích a teritoriích, a je tak nejmezinárodnější společností na světě. Bezpečnost pro nás  vždycky byla prioritou. I když jsme po mnoho let měli své vlastní interní standardy, jsme přesvědčeni, že je důležité mít bezpečnostní standardy ověřené a certifikované nezávislou asociací, a to zejména pro naše zákazníky, kteří si tak mohou být jistí, že jejich zásilky jsou v bezpečí. Jsme velmi hrdí, že jsme právě dokončili certifikaci našeho třístého zařízení.”

Mezinárodně uznávaný TAPA certifikát je jedním z nejpřísnějších logistických a skladovacích bezpečnostních certifikátů. Tento nezávislý revizní certifikát je široce uznávaný jako nejvyšší standard bezpečnosti v této oblasti a zaměřuje se na způsob, jakým jsou vysoce hodnotné zásilky zpracovávány, skladovány a převáženy. Společnost DHL Express jako přední světový poskytovatel logistických služeb zajišťuje, aby její procesy a služby splňovaly nejvyšší možné standardy v oboru.

Ian Wilson, generální ředitel DHL Express UK, říká: „Jsme hrdí na to, že jsme v Birminghamu obdrželi certifikaci kategorie “A”, speciálně když je to třísté zařízení, které bylo certifikováno.

Pracujeme v rychle rostoucím a dynamickém prostředí, kde je nejvyšší míra bezpečnosti absolutně nejdůležitějším faktorem úspěchu. Proto také DHL Express začlenila TAPA bezpečnostní požadavky (FSR) do své globální strategie bezpečnosti. Zařízení v Birminghamu s nejmodernějšími kontrolami přístupu, bezpečnostními kamerami a alarmy splňuje požadavky na bezpečnost nejvyšší úrovně.“ Ian Wilson závěrem říká: „Naši zákazníci požadují a zaslouží si nejvyšší úroveň bezpečnosti. Jsme odhodláni jim toto poskytnout a zároveň zajistit, aby se i naši zaměstnanci při své práci cítili bezpečně.”

Přečtěte si také

Back to top button