Logistika a sklady

Společnost Prologis dokončila prodej Prologis Parku Sosnowiec

Společnost Prologis dokončila prodej Prologis Parku Sosnowiec společnosti Hines Global REIT za 19,9 milionu EUR.

Prologis, Inc., vedoucí mezinárodní vlastník, provozovatel a developer industriálních nemovitostí, a Hines Global REIT, houstonský veřejný investiční fond, který není obchodovaný na burze, sponzorovaný společností Hines, dnes oznámily prodej Prologis Park Sosnowiec v Polsku společnosti Hines Global REIT, Inc. Celková prodejní cena byla přibližně 19,9 milionu EUR.
 
Transakce sestává ze dvou moderních budov o celkové rozloze 47 000 metrů čtverečních skladových a kancelářských ploch, které jsou plně obsazeny. Park je umístěn v katovickém regionu, který sousedí s Českou republikou a Slovenskem a těží ze svého skvělého dopravního spojení s Krakovem a Wroclaví silnicí E40 a s Varšavou silnicí E75. Katovické letiště je od parku vzdálené pouze 30 kilometrů a nabízí skvělé spojení do většiny evropských měst.
 
Prologis Park Sosnowiec je pátým objektem, který Hines Global REIT od Prologisu koupil. V dubnu Hines koupil dvě nemovitosti ve Varšavě, jednu v Bedzinu a Wroclavi. Podle celosvětové strategie značení průmyslových nemovitostí v portfoliu společnosti Hines bude Prologis Park Sosnowiec nazváy „Distribuční Park“ a bude pojmenován podle svého geografického umístění. Hines Poland bude asset managerem a property managerem objektů jménem společnosti Hines Global REIT.
 
Mieczyslav Godzisz, senior managing director společnosti Hines Poland řekl: „Akvizicí parku v Sosnowieci jsme rozšířili portfolio společnosti Hines v Polsku a dokázali jsme, že země v regionu střední a východní Evropy jsou i nadále stabilním místem pro investice do nemovitostí. Nabízejí lepší návratnost investic než trhy na Západě. Jelikož Hines se zaměřuje na investiční aktivity, vážně se poohlížíme i po dalších možnostech investování.“
 
Ben Bannatyne, managing director společnosti Prologis ve střední a východní Evropě řekl: „Tato poslední transakce je dalším krokem vpřed v souladu s naší strategií přeskupování portfolia dle naší investiční strategie a zaměřování se na novou výstavbu na klíčových trzích v regionu střední a východní Evropy.“ Prologis při prodeji zastupovala společnost Jones Lang La Salle. Prologis je lídrem na trhu logistických a distribučních nemovitostí v Polsku, kde nabízí více než 1,9 milionu metrů čtverečních plochy v 22 distribučních parcích (ke 30. červnu 2012).
 
O společnosti Prologis
Prologis, Inc. je přední mezinárodní vlastník, provozovatel a developer industriálních nemovitostí, který se zaměřuje na celosvětové i regionální trhy napříč Severní a Jižní Amerikou, Evropou a Asií. K 30. červnu 2012 společnost vlastnila či měla investice, ať již na konsolidované bázi, nebo prostřednictvím nekonsolidovaných joint ventures, nemovitosti a developerské projekty s celkovým odhadovaným objemem 52,9 milionů metrů čtverečních ve 21 zemích. Společnost pronajímá moderní distribuční nemovitosti více než 4 500 zákazníků včetně výrobců, maloobchodníků, přepravních společností, poskytovatelů logistiky třetím stranám a dalších podniků.
 
O společnosti Hines Global REIT
Hines Global REIT, Inc. je houstonský veřejný investiční fond, který není obchodovaný na burze sponzorovaný společností Hines. Hines Global REIT má zájmy ve 25 komerčních nemovitostech stojících v USA i jinde ve světě. Pro další informace o Hines Global REIT navštivte www.hinessecurities.com/hines-global-reit.
 
O společnosti Hines

Hines, sponzor společnosti Hines Global REIT, je plně integrovaná firma zabývající se investicemi do nemovitostí a managementem. Již přes 50 let se zabývá investicemi do nemovitostí a poskytuje služby v oblasti akvizic, developmentu, financování, property managementu, pronájmů a dispozic.  S kancelářemi v 108 městech v 18 zemích a kontrolovanými aktivy ceněnými na přibližně 22,9 miliardy dolarů je Hines jednou z největších realitních organizací na světě. Více informací o společnosti najdete na www.hines.com.

 

Přečtěte si také

Back to top button