Logistika a sklady

TNT Express je už 10 let hrdým partnerem WFP

Společnost TNT Express slaví letos v září 10 let úspěšné spolupráce se Světovým potravinovým programem OSN – World Food Programme (WFP).

Toto výročí má především připomenout odhodlání a vůli zaměstnanců společnosti TNT Express přispívat do tohoto programu a vyjádřit těmto přispěvovatelům veliké díky. World Food Programme je největší světovou organizací bojující proti hladu. V případě ohrožení poskytuje obživu lidem, jež se stali oběťmi konfliktu, civilní války či přírodní katastrofy. Společnost TNT Express započala svou spolupráci s WFP v roce 2002.
 
Hlad trápí mnoho lidí po celém světě. Zároveň se vyrábí mnohem více jídla, než je potřeba k obživě každého z nás. Otázka, které čelíme tedy je, jak dostat jídlo k lidem, kteří jej potřebují. A to je logistický problém,” zdůrazňoval Peter Bakker, bývalý ředitel společnosti, jenž po svém nástupu udělal ze společenské odpovědnosti firmy okamžitou prioritu. Spolupráce s WFP byla tedy od samého počátku nasnadě. „Naše společnost má schopnosti, zkušenosti, systémy a lidi, kteří jsou schopni částečně tento problém řešit,“ vysvětloval Bakker své tehdejší rozhodnutí spolupracovat právě s WFP.
 
Za uplynulých deset let partnerství má za sebou společnost TNT Express mnoho úspěšných projektů. Společnými silami vybrala od zaměstnanců více jak 22 milonů dolarů na výživový program do škol. Poskytla více než 88 milionů porcí jídel do školních jídelen a každý rok obstarala výživu pro více než 200 tisíc dětí. V době krize poskytla společnost TNT Express logistickou podporu ve více než 30 katastrofách. Každý rok pochodují proti hladu po celém světě přes 2 miliony lidí v barvách TNT.
 
„Nemůžeme vědět, jaké výzvy s sebou přinese budoucnost. Víme však, že naše ochota pomoci a odborné znalosti zůstávají v nezmenšené míře,“ dodává Miloš Malaník, generální ředitel   společnosti TNT Express v České republice.
 

Přečtěte si také

Back to top button